İkinci kez aynı tuzağa düştü soluğu karakolda aldı

Gaziantep’te 64 yaşındaki Mehmet Ceylan, evlenme vaadiyle tanıştırıldığı 2 Suriyeli kadın tarafından dolandırıldı. Ceylan, kadınlar evi terk edince, jandarmaya şikayette bulundu.

İkinci kez aynı tuzağa düştü soluğu karakolda aldı
İkinci kez aynı tuzağa düştü soluğu karakolda aldı
GİRİŞ 19.02.2018 16:29 GÜNCELLEME 23.02.2018 11:17

Edinilen bilgiye göre, Oğuzeli ilçesinde yaşayan Mehmet Ceylan, bazı tanıdıklarının aracılığı ile ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli N.N sahte isimli bir kadınla ile tanıştırıldı. Ceylan, yakınlarının talep ettiği 5 bin lirayı ödedikten sonra imam nikahı kıyarak Suriyeli kadını evine getirdiği ve kadının yaklaşık bir ay sonra kendisinden ayrılmak istediğini söyleyerek gittiğini kaydetti.

Evlenmek isteyen Mehmet Ceylan, başka bir tanıdığı aracılığıyla N.C sahte isimli başka bir Suriyeli kadın ile tanıştı. Bu kadın için ise 6 bin 500 TL yakınlarına para verdi. İkinci Suriyeli kadının da 20 gün sonra kendisini terk ettiğini söyleyen Ceylan, "İkinci Suriyeli kadın için yakınlarının talep ettiği 6 bin 500 lirayı ödedim. Daha sonra köye geldik imam da bize nikah kıydı. O da 20 gün yanımda kaldı. Daha sonra ise 'ben gitmek istiyorum' dedi ve gitti. Sonradan öğrendim ki bunlar dolandırıcılık yapıyorlarmış" diye konuştu.

 

 

Ceylan her iki kadın ve yakınları hakkında Oğuzeli Jandarma Komutanlığı'na giderek, şikayetçi olduğunu belirterek, "Kadınlardan ve yakınlarından şikayetçi oldum. 50 koyunum gitti. Onları mahkemeye verdim. Ya paramı verecekler ya da cezalarını çekecekler" diye konuştu.

ETİKETLER
Gaziantep
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • akenaton 5 ay önce Şikayet Et
  dede bir aylık keyfine vereceksin artık giden gitmiş
  Cevapla
 • Ali 6 ay önce Şikayet Et
  Oh olmuş
  Cevapla
 • ahmet aslan 6 ay önce Şikayet Et
  boyundan posundan utan. yaşından başından utan. ağarmış saçından utan.
  Cevapla
 • LAZOĞLU 53 6 ay önce Şikayet Et
  bence mahkeme bu şahısıda sapıklıktan tutuklamalı ne o öyle 64 yaşındaki dede 20.25 yaşinda kızla evlenecek bu resmen sapıklık.
  Cevapla
 • Temel candan 6 ay önce Şikayet Et
  Muhakeme yetisini kaybetmis cok tehlikeli bence.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
PKK'lıların mailleri ortaya çıktı!
1 milyon Türk'ü burada tutuyorlar! Uydu yakaladı