Eski eşten yeni eşe 20 milyon liralık icra!

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, Ocak ayında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden tekstil firması sahibi Cahit Ecesoy'un, 1994 yılında boşandığı ilk eşi N.B., bir yıl sonra evlendiği ikinci eşi Pervin Ecesoy hakkında 24 yıl sonra nafakalarını tahsil edemediği gerekçesiyle 20 milyon liralık icra takibi başlattı.

Eski eşten yeni eşe 20 milyon liralık icra!
Eski eşten yeni eşe 20 milyon liralık icra!
GİRİŞ 10.10.2018 15:12 GÜNCELLEME 10.10.2018 15:12
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Tekstilci Cahit Ecesoy, ilk i olan N.B.'den 1994 yılında aylık 1300 dolar yoksulluk nafakası ödemeyi ve bu nafakanın her yıl yüzde 50 artırılmasını kabul ederek boşandı. Cahit Ecesoy, 1995 yılında yeniden evlenerek iki çocuğu daha oldu. Cahit Ecesoy geçen Ocak ayında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybederken, ilk evliliğinden olan kızları ile ikinci eşi ve ondan olan kızları arasında miras paylaşıldı.

İLK EŞİ 20 MİLYONLUK İCRA TAKİBİ BAŞLATTI

 

 

Cahit Ecesoy'un ilk eşi N.B., ikinci eşi Pervin Ecesoy ve ondan olma kızlarına karşı yoksulluk nafakasını tahsil edemediği iddiasıyla 20 milyon liralık icra takibi başlattı. Mahkeme kararından 24 yıl sonra başlatılan icra takibinde ikinci eş Pervin Ecesoy'un aracı bağlanırken, evine haciz konularak eşyaları haczedildi.

İcra kararı karşısında çok şaşırdığını anlatan Pervin Ecesoy, eşi Cahit Ecesoy'un ölümünden bir hafta önce bile ilk eşine 3 bin 500 dolar olan nafakasını ödediğini söyledi. 24 yıl önceki boşanma kararı içeriğinden bilgisi olmadığını söyleyen Pervin Ecesoy, "İlk eşinin nafakası bunca yıllık evliliğimizde hiçbir zaman sıkıntı olmamıştı. Ancak şimdi öğrendiğimize göre nafaka kararında yıllık yüzde 50 artış şartı varmış o zamanki enflasyon şartlarında rahmetli eşim bu artışa itiraz etmemiş. Zaten eski eşi ile aralarında hiçbir zaman sorun yoktu. Eşim her ay aralarında anlaştıkları nafakayı düzenli öderdi. Hatta ölümünden bir hafta önce bile ilk eşinin aylık nafakası olan 3 bin 500 lirayı ödemiş. Tüm kızlarına ve torunlarına bakar özel okul masrafları ve diğer tüm masraflarını öderdi. Eşimin Selimpaşa ve Bodrumdaki yazlıklarına ben hiç gitmedim orada hep ilk eşi kalırdı. İlk eşiyle de küs değillerdi sık sık görüşürlerdi. Hatta eski eşinin ameliyatında dahi yanında refakatçisi olarak günlerce rahmetli Cahit kalmıştı. Eşim hiç bir icra takibi ve dava ile karşılaşmadı" dedi.

'EŞİM HİÇBİR İCRA TAKİBİ VE DAVA İLE KARŞILAŞMADI'

Cahit Ecesoy'un ölümünün ardından miras paylaşımının herhangi bir dava olmadan anlaşarak yapıldığını belirten Pervin Ecesoy, "Eşimin ilk evliliğinden olan kızları ile eşimin vefatından sonra herhangi bir dava olmadan anlaşarak miras paylaşımı yaptık. O zaman da böyle bir borç hiç konuşulmadı. Hiç gündeme getirilmedi. Şimdi ise biri üniversite ikinci sınıfta okuyan diğeri ise henüz 14 yaşında olan iki evladımla birlikte 20 milyonluk borç ile karşı karşıyayız. Eşimin sağlığındaki son ay için bizden aylık 571 bin lira nafaka istiyorlar. Çocuklarımdan dahi bu parayı istiyorlar. Eşimden çocuklarıma kalan mallara bile haciz koydular. Evimizdeki tüm eşyalar gece yarısına kadar haczedilip götürüldü, oturduğumuz evi ve her şeyimizi satarak bu parayı bizden alacaklarını söylediler. Büyük şaşkınlık ve üzüntü içerisindeyiz. 14 yaşındaki kızımın bile 20 milyon nafaka borcu var. Kanunların böyle kötü niyetli insanların yanında olmaması gerekir. Çocuklarımın geleceğini kurtarmak için elimden gelen her şeyi yapacağım" diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • Bbb 10 ay önce Şikayet Et
  Yere batsın bu nafaka olayı, dinde böyle bişey yok, resmen soygun
  Cevapla
 • Kisai 10 ay önce Şikayet Et
  Eski eş resmen intikam ve inkâr yolunu tutmuş.. hemen avukata başvurun sizin elinizde resmi belge ne varsa; eski eşin ve ölen kocanıza ait resmi belgeleri bir araya getirin.. uzun ve yorucu olacak ama siz kazanırsınız.. ölen kocanızın banka hesap geçmişleri banka dekontları vb. belgeleri bir araya getirin..
  Cevapla
 • yyyyy 10 ay önce Şikayet Et
  nafakanin zaman asimi olmaz cocuklarina bakmak zorunda
  Cevapla
 • serkan 10 ay önce Şikayet Et
  1300 dolar ve her yıl %50 artış mı? nasıl bir kazançtan söz ediyoruz kocası adına bilmiyorum ama korkunç bir rakam 24 yıl sonra geldiği yer, bana göre.
  Cevapla
 • Muhalif 10 ay önce Şikayet Et
  O çocuklar gökten zenbille inmedi. Kadın ağaçtan da toplamadı. Çocuğuna bakmak İslam'da erkeğin yükümlülüğü, bizim ülkemizde işlerine gelmez o ayrı.
  Cevapla
 • büyükdoğu 10 ay önce Şikayet Et
  Ah be pervin hanım, her zaman adaletin kararı doğrudur demek değildir. Yaşadıklarınıza üzüldüm, Allah yardımcınız olsun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Soylu açıkladı: ABD'liler ile 14 gün önce görüştüler!
HDP'den İYİ Parti ve CHP'ye açık çağrı: Ortak olalım