Adana

Ferdi Tayfur'a 40 yıl önce sez verdi! Şimdi ise...

10:43 14 Ocak 2018 3 Yorum Var
Ferdi Tayfur'a 40 yıl önce sez verdi! Şimdi ise...

Osmaniye'de yaşayan 67 yaşındaki Kemal Avaner, ünlü arabeskçi Ferdi Tayfur'a 40 yıl önce söz verdi, bir çocuğuna Ferdi diğerine Tayfur ismini koydu

Adana'da 1975 yılında hayranı olduğu Ferdi Tayfur'un konserine giden 67 yaşındaki Kemal Avaner, konser esnasında konuşma fırsatı bulduğu sanatçıya çocuğuna Ferdi Tayfur ismini vereceğine söz verdi. 1981 ve 1982 dogumlu iki çocuğundan birine "Ferdi" diğerine de "Tayfur" adını veren yaşlı adam Ferdi Tayfur'a verdiği sözü tuttuğunu duyurmak istiyor. 

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde işçi emeklisi 67 yaşındaki Kemal Avaner, gençlik yıllarında hayranı olduğu Ferdi Tayfur'un adını iki çocuğuna verdi. Kemal Avaner'in ad verme anısı ise 1975 yılında Adana'da Ferdi Tayfur'un konserine uzanıyor. Konserin ardından sanatçı ile konuşma fırsatı bulan Kemal Avaner'e Ferdi Tayfur "evli misin" diye sorduğunda o yıllarda 27 yaşında ve evli olan Avaner evli olduğunu söylüyor. Ferdi Tayfur ise bu genç hayranına "O zaman doğacak çocuğuna benim adımı ver. Ferdi Tayfur hep yaşasın. Unutma ama" diyor. Kemal Avaner'in o yıldan sonra doğan kız çocuklarının ardından 1981 ve 1982 doğumlu iki çocuğuna Ferdi ve Tayfur ismini veriyor.
40 yıl önce verdiği bu sözü sanatçıya duyurmak istediğini söyleyen Kemal Avaner, "Her anımı şarkılarıyla yaşadım. Evde arabada her tarafta şarkılarını dinledim. Hala da hayranıyım dinliyorum. Kendisine verdiğim çocuklarıma ismini verme sözümü de tuttuğumu kendisinin bilmesini istiyorum" seklinde konuştu. 
Ferdi Avaner ise "Bizde babam gibi Ferdi Tayfur hayranıyız. Kardesimle beraber ismini gururla taşıyoruz" dedi. 

Tayfur Avaner ise, "Biz evde Ferdi Tayfur şarkılarıyla büyüdük. Böyle bir sanatçının kardesimle beraber ismini taşımak bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Hala da ailecek Ferdi Tayfur dinliyoruz" seklinde konuştu. 

O yıllarda plaklardan sonraki yıllarda da odanın dört bir köşesine hopörler takarak evde hep Ferdi Tayfur dinlendiğini belirten anne 68 yaşındaki Fatma Avaner ise, çocuklarıma Ferdi ve Tayfur ismini veren eşini hiç yadırgamadığını söyledi. Kendisi de bir Ferdi Tayfur hayranı olan Fatma Avaner,"Diğer çocuklarıma da hep babası koydu isimleri. Ferdi Tayfur sevilmez mi tabi çok seviyoruz. Çocuklarımın ismi olması da ayrı bir mutluluk. Eşim evin her tarafını hopörlerle kapladı evde hep Ferdi dinlerdik. Eşim işçiydi çalışıyordu. Kullandığı iş makinelerinin içine bile teyp takmıştı. O şekilde dinliyordu" dedi.
 

YORUMLAR

3 Yorum Var
 • Mustafa Dağdelen 7 ay önce Şikayet Et
  Çok Güzel Bir Hayranlık Helal Olsun Abime Ferdi Baba Baş Tacımız
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • adnan 10 ay önce Şikayet Et
  super bir ferdi tayfur hayrani olarak
  Cevapla
 • Murat 10 ay önce Şikayet Et
  Orhan yobazmısın ne demek İst yorumcu doğru demiş asıl yobaz sensin
  Cevapla
 • İstanbul 10 ay önce Şikayet Et
  Keşke; Muhammed ve Mustafa koysaydınızda efendimize sevginizi gösterseydiniz.
  Cevapla
 • Orhan 10 ay önce Şikayet Et
  Ne alaka yobazmisiniz siz
 • Doğan 10 ay önce Şikayet Et
  Aynen Kişi sevdiğiyle beraberdir o halde kimi sevdiğimize dikkat edelim Ferdi Tayfurun ahirette sana ne faydası var
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
ferdu tayfur
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.