Adana

Kucağında çocuk, elinde telefon! Cezayı yedi...

14:35 14 Şubat 2018 5 Yorum Var
Kucağında çocuk, elinde telefon! Cezayı yedi...

Adana’da kucağına çocuğunu alıp elinde de telefonla oynayarak otobüs kullanan şoföre 216 TL para cezası kesildi.

Merkez Seyhan ilçesinde 01 J 0378 plakalı 8/A hattı şoförü, izinli olduğu gün eşi ve çocuğuyla otobüse binerek dışarı çıktı. Bu sırada 3 yaşlarındaki oğlunu da kucağına alan şoför, uzun süre oğlu kucağında elinde de telefonla oynayarak yolculuk yaptı. Trafikte tehlikeli anlar yaşatan şoförün görüntülerinin yayınlanması üzerine Adana Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü görevlileri harekete geçti. Seyhan ilçesine bağlı İbo Osman Caddesi üzerinde seyir halinde olan otobüsü durduran ekipler şoföre 216 TL para cezası kesti.

 

 

Şoför hakkında kesilen para cezasının ise, 2918 sayılı kanunun 'araçları kamunun rahat ve huzurunu bozacak veya kişilere zarar verecek şekilde saygısızca sürmek, araçlarından bir şey atmak veya dökmek, seyir halinde cep telefonu veya araç telefonu yada benzeri haberleşme cihazlarını kullanmak' maddesi ile 47/1d 'trafik güvenliği ve düzeni ile ilgili olan ve yönetmelikte gösterilen diğer kural, yasak, zorunluluk veya yükümlülüklere uymamak' kurallarını ihlalden olduğu öğrenildi.

YORUMLAR

5 Yorum Var
 • hakan 1 yıl önce Şikayet Et
  bunun gibiler insan mi?
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • emir Taş 1 yıl önce Şikayet Et
  216 TL ne imiş bu harekete en az 10.000 TL keseceksin canı yanacak bir daha yapmayacak
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • mert 1 yıl önce Şikayet Et
  cezaya bak cezaya sanki bunun gibi yobazları teşvik ediyor ,alacaksın ehliyetini akli basına gelsin Allah korusun bir kaza olmuş olsaydı birkaç kisi degilde bir kisi dahi ölseydi bu alinan ceza parası 216 TL ölenin arkada kalanlara acı parası olarakmi verilecekti??? yu diyorum böyle kanunu olur baskalarının hayatlarını hice sayan yobazlara en ağır ceza verilmesi germezmi?
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • fatih 1 yıl önce Şikayet Et
  kendi çocuğu da dahil milletin canına kast etmenin cezası 216 TL'mi? bu kişiye bir daha yapmaya cesaret edemeyeceği türden en üst perdeden ceza verilmesi gerekiyordu. 216 TL ödül gibi olmuş.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • bahattin 1 yıl önce Şikayet Et
  6 ay trafikten men edin 216 ti adamın öğle yemeği
  Cevapla İlk beğenen sen ol
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.