Adana

Polisin kurtardığı çocuk gelinin ifadesi şaşırttı!

09:32 02 Ekim 2018 18 Yorum Var
Polisin kurtardığı çocuk gelinin ifadesi şaşırttı!

Adana'da polisin düğün basıp kurtardığı 16 yaşındaki çocuk gelinin aileden şikayetçi olmadığı, 2 yıldır sevdiği genç ile nişan yaptıklarını, 18 yaşına girince evleneceğini söylediği öğrenildi. 16 yaşındaki K.A. savcılık kararıyla sevgi evlerine yerleştirdi

Edinilen bilgiye göre, olay 30 Eylül Pazar günü Yüreğir ilçesi, Güzelevler Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, ilkokuldan sonra eğitimini sürdürmeyen 16 yaşındaki K.A. ile askerden yeni gelen 23 yaşındaki İ.G.'yi aileleri evlendirmek için düğün davetiyesi bastırdı. Evlerinin önündeki düğünü gören ve kız çocuğunun yaşının küçük olduğunu bilen bir kişi 155 polis imdat hattını arayarak "Burada bir kız çocuğu yaşı küçük olmasına rağmen ailesi tarafından evlendiriliyor" diye ihbarda bulundu. 

Bu ihbar üzerine Adana Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ve Yüreğir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Düğünü basan polis kız çocuğunun kimlik kontrolünü yaparak yaşının 16 olduğunu belirleyip düğünden aldı. Damat İ.G. ise küçük yaşta çocukla evlenmekten, damadın babası Ekrem G. çocuk gelin almaktan, kızın anne ve babası da küçük yaştaki kızlarını evlendirmek suçlamasıyla gözaltına alındı. 
Polis merkezine götürülen aileler düğün yapmadıklarını, nişan yaptıklarını ileri sürerek, kız çocuklarını 18 yaşını doldurunca evlendireceklerini söyledi. Anne ve babalar bu ifade üzerine tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Kız çocuğu ise 2 yıldır İ.G.'yi sevdiğini kendi rızasıyla nişanlandığını belirterek, "İ.G. askerden geldi birbirimizi seviyoruz, ailem beni zorla evlendirmiyor ben kendi isteğimle nişanlanıyordum. Bugün zaten düğün yapmıyoruz nişanlanıyoruz, 2 yıl sonra düğün yapacağız" dedi. 
Ancak polis davetiyenin üzerinde düğün yazdığını hatırlatması üzerine kız çocuğunun davetiyenin yanlış basıldığını söylediği öğrenildi. Ayrıca kız çocuğu devlet korumasını reddederek ailesine gitmek istediğini söyledi ancak devlet kız çocuğunu savcılık kararıyla koruma altına alarak sevgi evlerine yerleştirdi. 
 

YORUMLAR

18 Yorum Var
 • Mühendis bey 1 yıl önce Şikayet Et
  16 yaşında kızın sevgilisi olabilir, sevgilisinin evinde de kalabilir ama evlenemez. Işte size saçmalığın daniskası
  Cevapla
 • Simo 1 yıl önce Şikayet Et
  bunda bir sorun yok bence. şimdi çocuk yurdunda terbiyemi alacak? bırakın evlensinler
  Cevapla
 • Abdullah 1 yıl önce Şikayet Et
  Gençlerde hızla yaygınlaşan gayri ahlaki ilişkileri ve toplumu çökerten fuhuşu böyle mi engelleyecek devletimiz? Bu gençler nikahsız yaşasa kimse karışmıyor ama evlense suç oluyor. Vay be. Birde müslümanlıkla övünürüz. Yöneticilere ve kanun koyuculara bu vebal ağır gelecek...
  Cevapla
 • Serra 1 yıl önce Şikayet Et
  Müslümanlık kız çocuklarını erken yaşla evlendirmekle olmuyor namaz abdest yok evliliklemi din tamam oluyor nikah şartlarına bi bakın islam ne diyor!
 • İsmz 1 yıl önce Şikayet Et
  Şikayet eden git de onca ahlaksızlara bak nikah düğün helal, ne desek boş sizin kafa buna basmaz
  Cevapla
 • ... 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu nasıl düzen bu nasıl yasa. Evlilik yaşı arttıkça insanlar dahada bozuluyor. Allah'ın verdiği bir his var ve bu hissi yaşamamız için helal ve önerilen teşvik edilen yol evlilik. Emir var. Peygamberden öneri ve teşvik var her daim. Ama biz yasayla bunu engellemiş ve harama sürüklemişiz insanları. Yazık...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.