Adana

Şok görüntü! Boş araziye bırakıp kaçtılar!

08:46 17 Ekim 2018 1 Yorum Var
Şok görüntü! Boş araziye bırakıp kaçtılar!

Adana'da boş arazide at kesimi yapan kişilere yönelik operasyonda 400 kilogram at eti ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, Yüreğir İlçesi Bahçelievler mahallesi boş bir arazide 4 şüphelinin at kestiği ihbarı üzerine Yüreğir Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipleri çalışma başlattı. Polis ile beraber boş araziye baskın düzenlendi. Ekiplerinin geldiğini fark eden 4 şüpheli kesimde kullandıkları bıçakları bırakarak ara sokaklara kaçtı.

Kesimde kullanılan bıçaklar incelemeye alındı

Ekipler, arazide yaptığı incelemede yaklaşık 400 kilogram kesilmiş at eti ele geçirdi. Bulunan bıçakların üzerindeki park izlerinin tespit edilmesi Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü çalışma yaptı.

Olay yerinde bulunan at etleri, imha edilmek üzere Adana İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Öte yandan, olay yerinde at etlerini taşımak için kullandığı tespit edilen at ve arabasına el konuldu.

YORUMLAR

1 Yorum Var
  • zafer gülten 5 ay önce Şikayet Et
    eğer Türkiye de at ve eşek gibi hayvanlar ,yurt dişında çoğu ülkede olduğu gibi kayıt altına alınıp,ölünce belediye bildirilip ,gözetim altında imha edilmesi yapılırsa bu sorun kalkar. ama dileyen istediği sayıda at ve eşek besleyip,sayısı,kaydı olmassa at ve eşek eti yemeye devam.
    Cevapla
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.