Adana

Akılalmaz olay! Kendini öldü diye anons ettirdi

08:30 11 Ocak 2019 2 Yorum Var
Akılalmaz olay! Kendini öldü diye anons ettirdi

Adana'nın Kozan ilçesinde eşiyle arası bozuk olduğu iddiasıyla kendisi için "öldü" anonsu yaptıran kişi hakkında belediye suç duyurusunda bulundu

Hacımirzalı Mahallesi'nde yaşayan Menderes Dinler adlı vatandaş iddiaya göre kendisini "Ergün" olarak tanıttığı belediye personeline kardeşi Menderes Dinler'in öldüğünü, bunu hoparlörden anons etmelerini söyledi.

Vatandaşın başvurusu üzerine belediyenin nöbetçi zabıta personeli, Menderes Dinler'in öldüğünü, cenazesinin yarın öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Buruk Mezarlığı'na defnedileceğini anons etti.

İlçe genelinde yapılan anons sonrası Menderes Dinler’in eşi ve akrabalarına gelen taziye telefonlarının ardından Dinler'in ölmediği, anons ilanını sahte isimle verdiği ortaya çıktı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Kozan Belediyesi Zabıta Müdürü İzzet Kunt, Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk'ün talimatıyla yanlış beyanda bulunmaktan Menderes Dinler hakkında Kozan Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Kozan Belediyesi Zabıta Müdürü İzzet Kunt, “Bilginiz doğrultusunda cenaze anonsları zabıta müdürlüğünden yapılıyor. Gelen vatandaşlarımızın beyanı asıl olduğu için gelen vatandaşımız nöbetçi arkadaşımıza cenaze anonsu için başvuruda bulunmuş. Cenazesinin olduğunu, 30 yaşında kardeşinin vefat ettiğini ve anons ettirmek istediğini beyan etmiş. Nöbetçi arkadaşımız da şahsın verdiği bilgiler doğrultusunda yazmış, imzası karşılığında da tutanağı tutmuş ve şahsın imzasını almış. Biraz sonra belediyeye gelen ihbar üzerine şahsın eşi aramış bu öldü mü diye sormuş? Eşinin yaşadığını söylemiş. Bunun üzerine yapılan araştırma sonucunda eşleştirdik, kamera görüntülerine baktık. Vatandaşın yaşadığını, ismini değiştirerek söylediği tespit edildi. Biz de bunu başkanımıza bildirdik. Başkanımız da gerekli işlemi yapın dedi. Biz de Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk ve gerekli evrakları sunduk, sonucunu bekliyoruz. Eşiyle arasında olan bir sıkıntıdan dolayı böyle bir yola başvurduğu söyleniyor" diye konuştu.

YORUMLAR

2 Yorum Var
 • zafergülten 5 ay önce Şikayet Et
  kayra bey,peki ceza alıpda,uleen ben ceza aldım,keşkeee elime bir silah alıp sıksaydım,bari boşu boşuna ceza almazdım diye düşünürse ne olacak.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • kayra-keskin 5 ay önce Şikayet Et
  dengesi bozuk beyinlere dikkat etmeli yakında eline bir silah alır kurbanını seçer sonra
  Cevapla
 • zafergülten 5 ay önce Şikayet Et
  iyide adam kimseye zarar vermemiş,kendisini öldü göstererek bazılarına karşı zararsız bir eylem yapmış. ceza almaması lazım gelir diyorum. çünki bunu yapacağına eline bir silah yada bıçak alıp,silahlı,zarar verici bir eylem yapsaydı dahamı iyi olurdu.
  Cevapla
 • Tolga 5 ay önce Şikayet Et
  Oldu o zaman her canı sıkılan öldüm diye ilan versin. Böyle saçma şey olur mu tabiki bu işin cezası olmalı.
 • Deli Dumrul 5 ay önce Şikayet Et
  Memlekette cezası olmayan o kadar suç var ki.
  Cevapla
 • Melek Aktaş 5 ay önce Şikayet Et
  kimliğe bakmak yok, ölüm belgesi görmek yok. İsteseler neden vatandaşı acılı gününde şöyle böyle. Ülke kurallara uymadığı, kurallara uymak ve uyulmasını istemek insana eziyet olarak algılandığı müddetçe saygısızlık, hak yeme, dolandırıcılık, sahtekarlık vb bitmez.
  Cevapla
 • ErzDa 5 ay önce Şikayet Et
  Hanımefendi bu işin ölüm işinin şakası olmaz ve o yüzden ki öyle herkes her belgenin sunulmasını beklemez. Adam sahtekarlık yapmış işte milyonda bir de olsa bu konuda sahtekarlık yapan çıkıyor.
 • Yasin 5 ay önce Şikayet Et
  Tebrikler Melek Hanım. Çok doğru...
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.