Mısır şehidi Esma'nın paylaştığı şiir yürek dağladı

Mısır'da gözünü kan bürümüş darbecilerin göğsünden ve sırtından vurarak şehit ettikleri ihvan yöneticisi Muhammed el-Biltaci'nin 17 yaşındaki kızı Esma'nın paylaştığı son şiir yürekleri dağladı.

Mısır şehidi Esma'nın paylaştığı şiir yürek dağladı
Mısır şehidi Esma'nın paylaştığı şiir yürek dağladı
GİRİŞ 15.08.2013 11:20 GÜNCELLEME 15.08.2013 12:29

ihvan yöneticisi Muhammed el-Biltaci'nin 17 yaşındaki kızı Esma, cuntanın kurşunu ile ölmeden önce bu şiiri paylaştı: ''Kimimizi rükuda, kimimizi secdede vurdular''.

CUNTANIN ŞEHİT ETTİĞİ ESMA'NIN SON SÖZLERİ

Mısır'da darbeye karşı direnişin merkezlerinden biri haline gelen Rabiatul Adeviyye Meydanı'nda dün darbeciler tarafından göğsünden ve sırtından kurşunla vurularak öldürülen Esma el-Biltaci'nin vefatından kısa süre önce cep telefonu üzerinden bir şiir paylaştığı ortaya çıktı. Müslüman Kardeşler Teşkilatı yöneticilerinden Muhammed el-Biltaci'nin 17 yaşındaki kızı Esma'nın paylaştığı şiirin Türkçe söylenişi şöyle:

Onlar bizi Vetir'de namaz kılarken buldular
Kimimizi rükuda, kimimizi secdede vurdular
Onlar hem güçsüzdü hem az sayıca
Allah'ın kullarını çağır da gelsinler yardıma
Köpüklü deniz dalgalarını andıran ordularla

BU ŞİİRLE PEYGAMBER EFENDİMİZDEN YARDIM İSTENMİŞTİ

Esma'nın paylaştığı şiir, Huzaa kabilesinin lideri Amr bin Salim'in Beni Bekr kabilesinin barış anlaşmasını ihlal ederek, Cahiliye dönemindeki bir kan davası uğruna Huzaa kabilesine saldırması üzerine Hazret-i Muhammed'den yardım istediği şiir.

NAMAZDA SALDIRMIŞLARDI

Mekke'nin hakimi Kureyş kabilesinin müttefiki Beni Bekr kabilesi, Medine'deki İslam devletinin müttefiki Huzaa kabilesine Mekke'nin Güneybatısındaki Vetir suyunun kenarında namaz kıldıkları esnada saldırarak 20 kişiyi öldürmüştü. Beni Bekr, bu saldırı için Kureyş'ten adam ve silah desteği de almıştı.

YORUMLAR 30
 • mısırlı esma için 3 yıl önce Şikayet Et
  kimisi parasıyla kimisi de allah inancı ve teslimiyetiyle yaşar işte bunun zamanımızdaki en büyük örneği mısırlıESMA
  Cevapla
 • ayse Kosar 4 yıl önce Şikayet Et
  Belçikadan. burada eger türkçe kanalarimiz olmazsa, hiç bir seyi bilmeyecegiz. Bulundugumuz "avrupanin göbegi denilen su ülkede" hep yalan haber var. Misirin gerçek yüzûnû kimse göstermiyor, çatisma diyorlar. Tabi canim, çatisma, neden diger taraftan kimse ôlmûyor o zaman? Allah Kahhar sifatiyla kahretsin o katliami yapanlari insallah. Bu kadar vahset herkesin gözü önûnde yasaniyor fakat hiç birimiz bisey yapamiyoruz, ne kadar aci! Rabbim sonumuzu hayir eylesin, bizde bunun hesabini verecegiz!!!
  Cevapla
 • gök türk 4 yıl önce Şikayet Et
  BEDRİN ASLANLARI ANCAK SİZLER KADAR ŞANLI İDİ.... kız kardeşim hatice annemiz,fatıma annemiz,meyrem annemiz,asiye annemizle haşr olursun inşallah...orada şehit olan abilerimde h.z ömer efendimizle haşr olur inşallah.....inşallah şefaatiniz tüm ümmete olur olsun...
  Cevapla
 • muharrem tosun 4 yıl önce Şikayet Et
  بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِBismillahirrahmanirrahim. mekanın cennet olsun rabbim günahlarını affetsin cehennem den kurtuldun cennetine kavuştun bizlere şefeatçi olmanı temenni ederim kardeşim .
  Cevapla
 • Arif BİLGİN 4 yıl önce Şikayet Et
  !?!. Allah'ım...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Darbe korkusu yaşanan gece sonrası ilk yasak!
'Gökyüzündeki askerler' daha da güçlendi