Kaddafi'nin ganimetleri kapış kapış

Muhalifler kanlı bir şekilde devrilen Kaddafi'den geriye kalanları sergiliyor.

Kaddafi'nin ganimetleri kapış kapış
Kaddafi'nin ganimetleri kapış kapış
GİRİŞ 25.10.2011 08:43 GÜNCELLEME 25.10.2011 08:43
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Eşyalar arasında Kaddafi'nin kaçmaya çalışırken içinde bulunduğu cip, Kaddafi'nin vurulduğu iddia edilen altın tabanca ve asker toplamak için görüşme yaptığı, ancak NATO'ya yakalanmasına neden olan uydu telefonu da var

Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi'nin silahları, kaçarken bindiği cip ve yerinin belirlenmesine yol açtığı belirtilen uydu telefonu Misrata'da görücüye çıktı. Kaddafi'yi yakalayan Ulusal Geçiş Konseyi (UGK) askerleri, Kaddafi'nin yakalandığında beraberinde bulundurduğu eşyalarla basın toplantısı yaptı.

Bir UGK askerinin Kaddafi'nin cebinden alarak onu vurduğu iddia edilen altın kaplamalı silahının üzerinde Ömer Muhtar'ın resminin tasvir edildiği bir işleme yer aldığı görüldü. Askerler adına konuşan Ömer Ahmet El Şidani, Kaddafi'nin Magnum marka silahının yakalandığı anda Kaddafi'nin elinde olduğunu bildirdi.

Kaddafi'nin beraberindeki eşyalar arasında içinde dua yazılı olan ve kendisini koruduğuna inandığı bir muska da yer alıyor.

UYDU TELEFONU YAKMIŞTI

Kaddafi'nin, yerinin tespit edilmesini sağlayan telefon görüşmesini yaptığı iddia edilen, Thuraya marka uydu telefonu ve boynuna taktığı poşu da eşyalar arasında bulunuyor. Kaddafi'nin bu uydu telefonuyla yaptığı görüşmeden sonra kendini ele verdiği belirtilmişti. Bu arada Muammer Kaddafi'nin villasında ele geçirilen G36 tipi saldırı tüfeklerinin Alman silah üreticisi Heckler & Koch'a (HK) ait çıkması üzerine Baden Württemberg Eyalet Savcılığı soruşturma başlattı. Firma Libya'ya kaçak yollardan silah satışı yapıldığı iddialarını reddederken, şirket içi inceleme başlatıldığını duyurdu.

Öte yandan Güney Afrikalı paralı askerlerin, Kaddafi'yi son anda kurtarmak için operasyon yaptıkları, ancak bu planın büyük bir fiyaskoyla sonuçlandığı ortaya çıktı. Operasyondan yaralı kurtulan asker Deon Odendaal, 19 Güney Afrikalı'nın Kaddafi'yi Libya'dan çıkarmaları için değişik firmalar tarafından kiralandıklarını söyledi. Odendaal, bir ciple Sirte'ye girmeye çalıştıklarını, NATO'nun havadan ateşi ile geri dönmek zorunda kaldıklarını söyledi.

YORUMLAR 1
  • ayhan 7 yıl önce Şikayet Et
    Ganimet. Bunlar kaddafinin ganimetlerini paylasadursun elin batilisi petrolü coktan paylasti bile.. bundan sonra mücadele edecekelri kaddafi degil daha zorlu batili yalanci dostlari olacak.. ozaman bunlara yardim edecek nato güclerida yanlarinda olmayacak...batililar hic bir zaman müslüman halklarin yararina olan hic bir olaya yardim etmediler etmezlerde.. düne kadar kaddafi mübarek saddam aliyev, milosevic en iyi dostlari iken bugün ise en azili düsmanlari oldu..
    Cevapla
DİĞER HABERLER
YSK açıkladı! İstanbul'da şüpheli oy sayısı
YSK kesin sonuçları ilan etti! İşte rakamlar!