Erdim: Çocuklarınıza ayna olun

Aile Danışmanı Saliha Erdim, 'Huzurlu Aile Sohbetleri' kapsamında verdiği seminerde, annelere "Çocukların ilk öğretmeni anne babadır. Nasıl bir çocuk yetiştirmek istiyorsanız, öyle olun" tavsiyesinde bulundu.

Erdim: Çocuklarınıza ayna olun
Erdim: Çocuklarınıza ayna olun
GİRİŞ 08.05.2013 18:22 GÜNCELLEME 08.05.2013 18:22

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Huzurlu Aile Sohbetleri' konusunda seminer veren Aile Danışmanı Saliha Erdim, Esenlerli kadınlarla buluştu. Menderes Mahallesi'ndeki Sivas Zara Ilıca Köyü Derneği'nde düzenlenen seminere, AK Parti Esenler İlçe Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat ve çok sayıda kadın katıldı. Huzurlu bir ailenin temelinin çocuklar olduğunu ifade ederek söze başlayan Erdim, "Çocukların ilk öğretmeni anne babadır. Nasıl bir çocuk yetiştirmek istiyorsanız, öyle olun" dedi.

CENNETE GİRMEK KOLAY DEĞİL

Erdim, "Hayatta birçok defa imtihandan geçiyoruz" diyerek, konuşmasına şöyle devam etti:
"Cennete girmek kolay değil. Dünyada çeşitli zorluklarla karşılaşıyoruz ancak şükredeceğimiz o kadar çok şey var ki. Biz bir böcek olarak da yaratılabilirdik ya da birçok kötü alternatif var. Ben hep 'Allah'ım benim şikâyetim zayıflığımdandır, beni affet' diye dua ederim. Biz hanımlar olarak çocuklarımıza, büyüklerimize ve eşlerimize iyi bakmak zorundayız."

TAKDİR ÜRETİR, TENKİT TÜKETİR

Kadınların bir yoğurdu mayalamak için bile bir çok aşamadan geçtiğini ifade eden Erdim, "Çocuğumuz bir hata yaptığında hemen cezalandırırız. Yoğurt mayalarken gösterdiğimiz sabrı çocuklarımıza göstermiyoruz. Sürekli eleştirip, hiç takdir etmiyoruz. Takdir üretir, tenkit tüketir. Özellikle 0-6 yaş arasındaki çocuklarımızı nasıl yetiştirmek istiyorsak biz de öyle olmalıyız. Biz iyi niyetli, dürüst, ahlâklı ve cömert olursak, emin olun çocuklarımız da öyle olur" dedi. Dualarla sona eren programda Erdim, tüm katılımcılarla hatıra fotoğrafı da çektirdi.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • kazımm 4 yıl önce Şikayet Et
    orta yaş sendromu atlatmacısı. her bireyin her ailenin farklı yapısı var. Söyledikleri şeyler doğru fakat bu, aile danışmanlığı ünvanı almayı makul mü gösteriyor? aile danısmanlığı, yaşam koçluğu ne oluyor ya hu anlamıyorum. Hayırlı, mülayim, asi olmayan evlatlarınız olsun istiyorsanız evinize, ocağınıza, çocuklarınızın eşinizin kursağına haram lokma sokmayın. Şimdi aile danışmanı olabilirmiyim? Eskiden böyle birşey varmıydı? Kim aile danışmanı olabiliyor? ne gibi vasıflara sahip olması gerekiyor? ben burda hanımefendinin söylediklerine bişey demiyorum, söyledikleri doğru fakat çocuk yetiştirme, aile içi ileişim vs böyle konular topluluğa konuşarak halledilecek meseleler değil... iş yapmış olmak için iş yapılmasın. Aile danışmanlığı - yaşam koçluğu gibi saçma sapan meslekler türedi
    Cevapla
  • erdal islam 4 yıl önce Şikayet Et
    eğitimde durum vahim. tüm branşlar bozulduda ben rehberlik ve psikolojik danışmanlıktan konuşayım bu vesileyle. rehberliğin bozulma çalışması tam hatırlamıyorum ama allahualem 2003 lerdi başladı başka branşların rehberliğin işlerini yapabilmesi ve atanmaları olayı vardı, aralıklarla devam etti ve şu aile danışmanlığıylada doruğa ulaştı kalitesizleşti ve geliştirme çalışmalarının hepsi göstermelik sayın büyükler eğitim değersizleşti ve bir ülke için bence en büyük tehlikelerden biri bu.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Meral Akşener'den Abdullah Gül çıkışı
Araç sahipleri dikkat! Yüzde 17 ucuzladı!