'Allah' soyadına onay verdiler!

ABD'de 23 aylık kızlarına 'Allah' soyadını vermek isteyen ailenin, eyalet yönetimine karşı açtığı davayı kazandığı ve bebeğe doğum sertifikası verildiği bildirildi.

 • GİRİŞ21.04.2017 00:16
 • GÜNCELLEME21.04.2017 09:08
'Allah' soyadına onay verdiler!

Amerikan medyasında yer alan haberlere göre, ABD'nin Georgia eyaletinin Atlanta kentinde yaşayan Elizabeth Handy ve Bilal Walk çifti, kızlarının doğum belgesinde "Zalykha Graceful Lorraina Allah" yazılmasını uygun bulmayan eyalet yönetimine karşı açtığı davayı kazandı.

"ALLAH" SOYADINA ONAY

Amerikan Sivil Özgürlükler Birliğinin (ACLU), çift adına Fulton Yüksek Mahkemesinde açtığı davanın aile lehine sonuçlandığı ve eyalet yönetiminin "Allah" soyadını taşıyan bebeğe doğum sertifikasını verdiği kaydedildi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan ACLU Georgia Bölgesi Başkanı Andrea Young, "Hiçbir yönetimin ebeveynlere, çocuklarına ne isim koyacaklarını dikte edemeyeceğini" ifade etti.

Geçen ay Walk-Handy çifti, "Asil bir isim olduğu" için kızlarının soyadını "Allah" olarak koyduklarını belirtmişlerdi.

Baba Walk, "Basitçe söylemek gerekirse isimlerimiz doğrultusunda hareket ettiğimize dair kişisel bir anlayışımız var. Bu konuda detay vermek istemiyoruz, önemli de değil. Önemli olan yasaların ne dediği ve ebeveynler olarak bizim haklarımız." açıklamasını yapmıştı. Ailenin avukatı Michael Baumrind de "Çocuğun ismine aile karar verir, eyalet değil. Bu basit bir durum." değerlendirmesinde bulunmuştu.

Öte yandan, Georgia Kamu Sağlığı yetkilileri, eyalet kanunları gereğince bir bebeğin doğum belgesindeki soyadının, annesinin ya da babasınınki ile aynı olması veya ikisinin soyadının kombinasyonundan oluşması gerektiğini duyurmuş, ailenin talebini reddetmişti.

KAYNAKAA

Yorumlar76

 • Müslim 10 ay önce Şikayet Et
  Tipik bir islam ile dalga geçme olayı. Eyyy abd bir gün batacaksın. O zaman islam ile dalga geçmek neymiş göreceksin.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Jenerasyon 10 ay önce Şikayet Et
  Diyecek söz bulamıyorum. Tv reyting yarışı gibi. Çıplak gezen kadın larda bence böyle. Çılgınlık.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • RTE 10 ay önce Şikayet Et
  O ismi kimse hak etmez.Ismini islam göre koyacaksa Fatma Ayse vs. koysun.Ama bu terbiyesizliktir Cünkü Allah tektir
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Misafir 10 ay önce Şikayet Et
  Allah ortak kabul etmediğinden Allah ismi verilen hiçbir şahsı Allahü Teâlâ yaşatmaz.
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • orçun 10 ay önce Şikayet Et
  ilk bunu türkiyedeki atesitler dile getirmişti.sadece hakaret maksadıyla o ismi veriyorlar.allah a söven ateistler ve zenciler gibi...
  Cevapla Toplam 2 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat