Pentagon'u alarma geçiren gizemli olay!

F/A-18 uçaklarının kokpitlerindeki kabin memurları 5 yıldan fazla bir zamandır neredeyse 300 defa oksijen kaybı yaşadı. Donanma ise bu sayıdaki artışın nedenini bilmiyor.

 • GİRİŞ13.08.2017 14:20
 • GÜNCELLEME13.08.2017 14:20
Pentagon'u alarma geçiren gizemli olay!

Son kazada, bir hava saldırı donanması, psikolojik vaka olarak bilinen nedenlerden sonra 12 Temmuz'dan 19 Temmuz'a kadar George H.W. Bush uçak gemisiyle birleştirildi. 

The Navy Times'ın haberine göre, filodaki en az 16 pilot, havasızlıktan dolayı, geminin basınç odasındaki bölüme alındı.

BAŞKA DONANMA UÇAKLARINDA DA YAŞANDI

F/A-18 uçağı psikolojik vakaların görüldüğü tek uçak değil. Haziran ayında, Arizona'daki Luke Donanma Sahası'ndaki 55F-35A Joint Donanma Uçakları da pilotların oksijen yetersizliği çekmesinden kaynaklı 5 kaza yaşanmasından sonra havalandırılmadı. 

YÜZLERCE UÇUŞ ERTELENMEK ZORUNDA KALDI

Nisan ayında yüzlerce donanma eğitmeni, T-45 Goshawks eğitim jetlerinin uçuşunu toksik gaz sızıntısı nedeniyle erteledi. Geçmişte oksijen sorunlarının hava kuvvetlerine maliyeti 150 milyon dolar oldu.

HİPOKSİ, ÖZELLİKLE PİLOTLARDA GÖRÜLÜYOR

Hipoksi, özellikle pilotlarda görülen, bedende oksijenin azalması durumu, donanma için uzun süre büyük bir problem oldu.

Diğer belirtileri olan bulantı, sersemlik, bilinç kaybı durumları ise evlerinden yüzlerce mil uzaktaki pilotların hayatını tehlikeye soktuğu gibi, milyon dolarlık donanmayı da tehlikeye atıyor. 

HİPOKSİ KAYNAKLI KAZALAR RAPORLANDI

Mart ayının sonlarında, F/A-18 Hornets ve Super Hornets pilotlarında bir yıldır artış gösteren hipoksi kaynaklı kazalar raporlandı.

Donanma yetkilileri şahitliğinde bir bant kaydı oluşturuldu. "2010 Mayıs ayından beri, tüm modeller kullanıma hazır görünüyor, yıl içinde psikolojik vakalardaki sayı ise artıyor." Atlantik Savaş Uçakları Donanma Komutanı Mike Hecht, "Gizemli bir durum. Psikolojik vakaların nedeni bilinmiyor" dedi.

Ancak, NASA da dahil olmak üzere, diğer tüm acentelerle çözüm üretmek için çalıştıklarını ekledi. Bir tanı koyamadıkları, somut bir veri bulamadıkları da belirtildi.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar8

 • Yekta 4 ay önce Şikayet Et
  Abd nin dünyadan hiç haberi olmayan yalnızca kendi zevki için yaşayan halkıda bedel ödeyecek çünkü zalimler er yada geç gazaba uğrarlar
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • pilot 4 ay önce Şikayet Et
  Özet olarak , pilotlar hastalanmış, hastalığın ne olduğunu teşhis edememişler.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • izmir 4 ay önce Şikayet Et
  havamızı oksijenimizi veren allah azze ve cellefir. allah dilerse oksijeninizi azaltır veya tamamen kesebilir siz oksijenin nerden geldiğini ve kimin verdiğini bilin
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • anladın ha 4 ay önce Şikayet Et
  abd,bak söyliymde aklını başına al insanoğlu azdımı LUT,NUH Peygamberlerin kavmine olduğu gibi memleketinizi altını üstüne getirecek muazzam olaylar olur ve tarihten silinir ,Kibiriniz,Zulmünüz yüzünden ALLAHın Gazabına uğramanız yakındır.
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • CEDDİ OSMANLI 4 ay önce Şikayet Et
  bedir savasında rabbimiz 5000 melek ile yardım etmişti
  Cevapla Toplam 8 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun