Sahile vurmuştu ne olduğu anlaşıldı

ABD'deki Harvey kasırgası sonrası bir plajda bulunan hayvan, Türkiye’de bugün bazı internet sitelerine gizemli yaratık ve benzeri görülmemiş gibi ifadelerle yansıdı.

Sahile vurmuştu ne olduğu anlaşıldı
Sahile vurmuştu ne olduğu anlaşıldı
GİRİŞ 13.09.2017 18:56 GÜNCELLEME 13.09.2017 18:58

Oysa geçen hafta bu fotoğrafı çeken Amerikalı Preeti Desai ile ilgili ABD medyasında yansıyan haberlerde bu hayvanın türüne de yer verilmişti. 

New Yorklu bilim fotoğrafçısı Preeti Desai’nin Houston’ın güneyindeki Teksas City’de geçtiğimiz günlerde çektiği fotoğraf, Earth Touch New Network’te yayınlandı.

Desai bu hayvanın bir bofa balığı olduğunu düşünse de, sitenin görüştüğü bilim insanları bunun bir tür yılan balığı olduğuna hükmetti.

Smithsonian Ulusal Müzesi biyoloğu ve yılan balığı uzmanı Dr. Kenneth Tighe'e göre bu hayvan ''Aplatophis chauliodus'' türü bir yılan balığı. Bu ifade latince de ''korkunç yılan'' anlamına geliyor. 30 ila 90 metre derinlikte yaşayan ve Teksas açıklarında daha önce gözlenen bu hayvanın kasırganın getirdiği güçlü rüzgarlar ve akıntılar nedeniyle yönünü kaybedip karaya vurduğu tahmin ediliyor.

Harvey kasırgası ay başında Teksas’ı vurmuş, Desai ise bundan bir hafta sonra plaja gidip bu fotoğrafı çekmişti. Aradaki bir hafta içinde hayvanın açık havada duran ölüsünün özellikle yumuşak dokusu bozulduğu için ''korkunç yılan'' daha da korkunç bir görünüm kazanmış.

ETİKETLER
sahil teksas desai
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İşte yurt dışından ilk sonuçlar! Çarpıcı detaylar
Valilik ve Başsavcılık'tan 'Suruç' açıklaması