İyice haddini aştı! Hızını alamadı küfür etti

Akıl hastası olduğu yönündeki iddialara 'istikrarlı bir dahi' olduğunu söyleyerek yanıt veren ABD Başkanı, Beyaz Saray'da ağzını bozup küfür etti.

 • GİRİŞ12.01.2018 09:15
 • GÜNCELLEME12.01.2018 10:25
İyice haddini aştı! Hızını alamadı küfür etti

Göçmen karşıtı Trump'ın sözleri ABD'de bomba etkisi yarattı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Oval Ofis'te mülteciler konulu bir görüşmede sinirlenerek "Bu ... çukuru ülkelerden niye bu insanları kabul ediyoruz?" cümlesini sarf ettiği bildirildi. 

 

 

Washington Post gazetesinin duyurduğu haberle ilgili Beyaz Saray'dan bir yalanlama gelmedi.

Trump'ın bu cümleyi Afrika ülkeleri, El Salvador ve Haiti'yi kast ederek kullandığı da belirtildi.

Beyaz Saray sözcülerinden Raj Shah konu ile ilgili açıklamasında, "Washington'daki bazı politikacılar başka ülkeler için mücadele yolunu seçmiş olabilir ama Başkan Trump her zaman Amerikan halkı için savaşacaktır" dedi.

Shah açıklamasının devamında, "Başkan Trump, ulusumuza katkı verebilecek, ekonomimizi güçlendirecek ve topluma yararı olacak kişileri kabul etme konusunda kalıcı çözümler aramaktadır" dedi.

Trump'ın bu sözleri Cumhuriyetçi ve Demokrat partili milletvekilleri ile 'tarafsız bir mülteci anlaşması teklifi' üzerine gerçekleştirilen bir toplantıda sarf ettiği bildirildi.

Donald Trump'ın bu ülkeler yerine Norveç'ten mülteci almak yönünde bir çıkış yaptığı da belirtildi.

ABD Başkanı Trump'ın birkaç hafta önce de Haitili'ler için 'Hepsi Aidsli' ifadesini kullandığı bildirilmişti.

'BÖLÜCÜ VE SEÇKİNCİ'

Başkan Trump'ın küfürlü çıkışı sonrası Demokrat partili bazı vekiller tepki mesajları paylaştı.

Maryland vekili Elijah Cummings açıklamaların affedilmez olduğunuı söylerken, Kongre'deki tek Haiti kökenli Amerikan vatandaşı olan Cumhuriyetçi partili vekil Mia Love, Trump'ın 'nezaketsiz, bölücü ve seçkinci' açıklaması için özür dilemesi gerektiğini ifade etti.

Donald Trump bu hafta içinde ABD'de yaşama ve çalışma izni olan yaklaşık 200 bin El Salvadorlu'nun oturum izinlerini iptal etme kararı almıştı.

El Salvadorlulara, 2001'de ülkede büyük yıkım yaratan deprem felaketinin ardından Geçici Koruma Statüsü altında oturum izni verilmişti.

Trump yönetimi dört ay önce de selefi Barack Obama döneminde, Latin Amerikalı kaçak genç göçmenlerin sınırdışı edilmesini önlemek için konulan programa son vereceğini açıklamıştı.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar14

 • Atakan 1 hafta önce Şikayet Et
  Keşke bizde de hiç mülteci olmasa ne güzel olurdu Birde şu geri kabul anlaşmasını iptal etsek harika olurdu Yardım edilecekse yerinde edilsin
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Engin 1 hafta önce Şikayet Et
  Valla adam hakli, ulkesinde bunlari istemiyor evet, aidslide olabilir ki yuksek ihtimal.. neden alsin ki onlari.. hem zaten cogun potansiyel suc islemeye müsait..
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Emrah 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu adam başkanlığı bıraksın komidiyen olsun çok komik
  Cevapla
 • HALİL 1 hafta önce Şikayet Et
  bence de :)
 • bülent 1 hafta önce Şikayet Et
  amerikadan dünyanın diğer ülkelerinden gelen insanları çıkar tepetaklak gider, hepsini sömürüyorlar, düzenleri sömürü üzerine kurulmuştur. başkanları da içindekini dışa vurmuş
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Çarşambali 1 hafta önce Şikayet Et
  Hiç bir deli deli oldugunu kabul etmez ayrıca bu sadece deli değil piskobat bir sapik.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat