Trump dün söylediği sözleri inkar etti

ABD Başkanı Trump, medyada yer alan 'b.k çukuru ülkelerden niye bu insanları kabul ediyoruz' dediğine yönelik iddialara yanıt verdi.

 • GİRİŞ12.01.2018 17:59
 • GÜNCELLEME12.01.2018 18:43
Trump dün söylediği sözleri inkar etti

Bu sözleri söylediğini inkar eden Trump, 'kullanılan ifadeler bunlar değildi' dedi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Oval Ofis'te mülteciler konulu bir görüşmede sinirlenerek "bu b.k çukuru ülkelerden niye bu insanları kabul ediyoruz?" cümlesini sarf ettiği bildirilmişti. Trump'tan bu iddiaya yanıt geldi. Twitter'dan haberleri yalanlayan Trump, 'Sert bir toplantıydı ancak kullanılan ifadeler bunlar değildi" açıklamasında bulundu.

Trump, Twitter mesajında "Toplantıda kullandığım dil sertti, ama kullandığım dil bu değildi. Asıl gerçekten sert olan yapılan tuhaf teklifti" dedi.

 

 

Washington Post'ta yer alan haberde Trump'ın bu cümleyi Afrika ülkeleri, El Salvador ve Haiti'yi kast ederek kullandığı da belirtilmişti.

Trump bu haberler hakkında da "Hiçbir zaman Haitililer ya da Haiti ile ilgili aşağılayıcı bir şey söylemedim. Haiti açık olarak çok fakir ve sorunlu bir ülke. Hiçbir zaman 'onları çıkartalım' demedm. Haitililerle muhteşem ilişkilerim var." ifadelerini kullandı.

Trump'ın bu sözleri Cumhuriyetçi ve Demokrat partili milletvekilleri ile "tarafsız bir mülteci anlaşması teklifi" üzerine gerçekleştirilen bir toplantıda sarf ettiği bidirilmişti.

Donald Trump'ın bu ülkeler yerine Norveç'ten mülteci almak yönünde bir çıkış yaptığı da iddia edilmişti.

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiserliği Sözcüsü Rupert Colville, Trump'a atfedilen sözleri eleştirmiş "ırkçı" ve "utanç verici" yorumunu yapmıştı.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar12

 • kafir abd 3 gün önce Şikayet Et
  abd şaklabanı sarı çiyan kendi içinde bulunduğu yeri tarif etmiş katılıyorum. abd HIRSIZ TERÖR DESTEKÇİSİ KATİL ve bay trumpun dediği gibi bir yerdir. abd acil pkk ypg ve fetö destekçi,liğinden vazgeç.ve TOPRAKLARIMIZDAKİ İŞGALİ BİTİREREK DEFOL
  Cevapla
 • OttoMan 3 gün önce Şikayet Et
  Bu belayı yahudiler bilerek getirdi. Yaptıkları yetmezmiş gibi söyleyecek sözlerini de eklemiş oldular. Çünkü ruh sağlığı bozuk bir adamdan başkası abuk subuk konuşmaz
  Cevapla
 • ihsan 3 gün önce Şikayet Et
  trump faşist anarsişist terörist biri normal değil
  Cevapla
 • güneydoğulu 3 gün önce Şikayet Et
  abd nin gelmiş geçmiş en aptal ve ruh hastası başkanı
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • efem 3 gün önce Şikayet Et
  parayla baskan secilirse yedigin kaba pisler tekrar ayni kaba muracat edersin...
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat