Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhattabı haberleri geçen ajanslardır.

Bingöl'de jeotermal kaynak sahası ihalesi

Bingöl'deki bir jeotermal kaynak ve doğal mineralli su arama sahası ihale edilecek.

Kaynak: AA / Eklenme: 16 Şubat 2017, 08:30 / Güncellenme: 16 Şubat 2017, 08:30

Bingöl İl Encümeninin konuya ilişkin ilanı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, Bingöl Karlıova'da bulunan 3 bin 765 hektarlık jeotermal kaynak ve doğal mineralli su arama sahası açık artırma yöntemiyle ihale edilecek.

Muhammen bedeli 60 bin lira, geçici teminat tutarı ise bin 800 lira olarak belirlenen sahanın ihalesi, 1 Mart 2017 Çarşamba günü saat 14.00'de Bingöl İl Encümen toplantı salonunda gerçekleştirilecek.

Kaynak : AA

Yorum Yaz

Rüzgar enerjisi ön lisans ihaleleri

Rüzgar enerjisine dayalı elektrik üretim santrali kurulması amacıyla yapılan ön lisans ihalelerinin üçüncü gününde, Ordu ve Bilecik-Eskişehir-Kütahya bölgelerinde kilovatsaat başına en düşük teklifi veren 3 şirkete toplamda 100 megavatlık kapasite tahsisi yapıldı.

Bakan Elvan'dan Ramazan Bayramı mesajı:

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, karanlık odakların, terörden beslenen ve medet uman çevrelerin bütün çabalarına inat, Türk milletinin birliği, dirliği, huzuru ve istikrarına sahip çıktığının en önemli göstergelerinden birinin de bayramlar olduğunu belirterek, "Hiçbir güç milletimizin bu hasletlerini aşındırmaya muktedir olamayacak, milletimiz bilinen tarihinden bu yana adeta bir yaşam tarzına dönüştürdüğü var olma bilinci ve değerleriyle daha da güçlenerek yoluna devam edecektir." ifadelerini kullandı.