Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhattabı haberleri geçen ajanslardır.

Çubuk'ta sağlıklı yaşam kampanyası

Çubuk Kaymakamı İbrahim Çenet, ilçe genelinde şeker ve sigara kullanımını en aza indirilmesi hedefiyle sağlıklı yaşam kampanyası başlattıklarını belirtti.

Kaynak: AA / Eklenme: 14 Mart 2017, 15:05 / Güncellenme: 14 Mart 2017, 15:43
Çubuk'ta sağlıklı yaşam kampanyası

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan ve Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Nevzat Kılınç ile birlikte okul ziyaretleri gerçekleştiren Kaymakam Çenet, gazetecilere yaptığı açıklamada sigara bırakma konusunda öğretmenlerin öncü olması gerektiğini söyledi.

Şekerin de sigara gibi sağlığa zararlı olduğunu vurgulayan Çenet, fazla şeker tüketmenin yaklaşık 66 zararına işaret etti.

Çenet, "Ziyaretlerimizde Başhekimimiz de bulunuyor. Sigara ve şekerin zararlarını anlatıyoruz ve kullanılmaması noktasında tavsiyelerde bulunuyoruz. Yapılan çay ikramlarında kesinlikle şeker verilmemesini öneriyoruz. Haftada bir gün daire amirlerimizle birlikte yürüyüşler başlattık. Bu yürüyüşlere tüm vatandaşlarımızın katılmalarını istiyoruz. Biz öğretmenlerimize anlatıyoruz öğretmenlerimiz de öğrencilerine ve velilerine anlatsınlar istiyoruz. Bu şekilde bir kampanyayı başlattık ve inşallah güzel sonuçlar alırız."

Kaynak : AA

Yorum Yaz

Erdoğan, "Kardeşlik Sofrası İftarı"na katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bölgemizdeki istikrarsızlıktan nemalananlar, bizim her platformda hakkı ve adaleti dillendirmemizden rahatsız oluyorlar. Ülkemize karşı yürütülen karalama ve iftira kampanyalarının sebebi işte budur. DEAŞ terörüne karşı en büyük mücadeleyi veren, bu örgüte en büyük kaybı yaşatan Türkiye'yi teröre destek vermekle itham etmelerinin nedeni Suriye'deki oyunu bozuyor olmamızdır." dedi.

Kılıçdaroğlu, köy konağında iftar yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki amacıyla başlattığı yürüyüşün dokuzuncu gününde davet üzerine Afşar köyü sakinleriyle iftar yaptı.

Kızılcahamam'da çocuklara bayram hediyesi

AK Parti Kızılcahamam Gençlik Kolları Başkanı Tahir Kütükçüoğlu başkanlığında başlatılan "Sen de bir çocuğun mutluluğu ol" kampanyası kapsamında öksüz ve yetim çocuklara bayramlık alındı.