Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhattabı haberleri geçen ajanslardır.

Çubuk'ta sağlıklı yaşam kampanyası

Çubuk Kaymakamı İbrahim Çenet, ilçe genelinde şeker ve sigara kullanımını en aza indirilmesi hedefiyle sağlıklı yaşam kampanyası başlattıklarını belirtti.

Kaynak: AA / Eklenme: 14 Mart 2017, 15:05 / Güncellenme: 14 Mart 2017, 15:43
Çubuk'ta sağlıklı yaşam kampanyası

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan ve Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Nevzat Kılınç ile birlikte okul ziyaretleri gerçekleştiren Kaymakam Çenet, gazetecilere yaptığı açıklamada sigara bırakma konusunda öğretmenlerin öncü olması gerektiğini söyledi.

Şekerin de sigara gibi sağlığa zararlı olduğunu vurgulayan Çenet, fazla şeker tüketmenin yaklaşık 66 zararına işaret etti.

Çenet, "Ziyaretlerimizde Başhekimimiz de bulunuyor. Sigara ve şekerin zararlarını anlatıyoruz ve kullanılmaması noktasında tavsiyelerde bulunuyoruz. Yapılan çay ikramlarında kesinlikle şeker verilmemesini öneriyoruz. Haftada bir gün daire amirlerimizle birlikte yürüyüşler başlattık. Bu yürüyüşlere tüm vatandaşlarımızın katılmalarını istiyoruz. Biz öğretmenlerimize anlatıyoruz öğretmenlerimiz de öğrencilerine ve velilerine anlatsınlar istiyoruz. Bu şekilde bir kampanyayı başlattık ve inşallah güzel sonuçlar alırız."

Kaynak : AA

Yorum Yaz

Yasin Börü davasında karar (1)

Diyarbakır'da, 6-7 Ekim 2014'te Kobani (Ayn el-Arap) olayları bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilerde Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökguz'un öldürülmesiyle ilgili 41 sanıktan 16'sı "canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme" ile "devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak" suçlarından beşer kez ağırlaştırılmış müebbet, ikisi ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

AK Parti Ankara Milletvekili Vedat Bilgin:

AK Parti Ankara Milletvekili Vedat Bilgin, Fransız Profesör Philippe Moreau Defarges'in bir televizyon kanalında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan açıklamalarıyla ilgili olarak, "Türkiye kendi düşmanlarına bugüne kadar her zeminde cevabını vermiştir. Bundan sonrada verecektir." dedi.