Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhattabı haberleri geçen ajanslardır.

Ankara haberleri Ankaralı motorculardan "sürüş alanı" talebi - 15 Nisan 2017

Ankara sondakika haberleri "Ankara Riders" isimli grup üyesi motosiklet tutkunları, güvenli biniş yapabilmeleri için Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından sürüş alanı oluşturulmasını talep ediyor. - 15 Nisan 2017, 11:08

Kaynak: AA / Eklenme: 15 Nisan 2017, 11:08 / Güncellenme: 15 Nisan 2017, 11:08

"Ankara Riders" üyeleri, motorcuların sorunlarını dile getirmek amacıyla Çukurambar'da düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Can Saraloğlu, yaklaşık 200 motorcunun üye olduğu grup adına burada yaptığı açıklamada, motosikletin otomobil gibi ulaşım aracı olduğunu ve motosiklet tutkunlarının da diğer sürücülerle aynı haklara sahip olduğunu belirtti.

Trafikte, bu hakkın göz ardı edildiği durumlarla sıkça karşılaştıklarını ifade eden Saraloğlu, tüm sürücülerin ve kamu yöneticilerinin bu konudaki farkındalığa katkı sunmaları gerektiğini vurguladı.

Saraloğlu, motosiklet tutkusundan vazgeçmelerinin mümkün olmadığını ve motorla güvenli sürüş imkanına sahip olabilecekleri bir alana ihtiyaç duyduklarını dile getirdi.

Güvenli sürüş için alan oluşturulması konusunda Ankara Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm yerel yöneticilerden destek beklediklerini sözlerine ekledi.

Kaynak : AA

Yorum Yaz