Ankara

Ayşe Karaman cinayetinde yeni gelişme!

10:16 11 Eylül 2019 4 Yorum Var
Ayşe Karaman cinayetinde yeni gelişme!

Başkent Ankara'da, erkek arkadaşı anestezi uzmanı doktor Ö.T.'nin evinde ölü bulunan anestezi teknikeri Ayşe Karaman'ın şüpheli ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada yeni iddialar gündeme geldi. Anestezi uzmanı Ö.T.'nin, daha önce iki hastanede taciz şikâyetleri üzerine soruşturma geçirdiği iddia edildi.

Ankara'da 29 Temmuz'da, erkek arkadaşı anestezi uzmanı doktor Ö.T.'nin evinde ölü bulunan anestezi teknikeri Ayşe Karaman'ın şüpheli ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada yeni iddialar gündeme geldi. Tutuklanan doktor Ö.T.'nin daha önceden iki hastanede taciz şikâyetleri üzerine soruşturma geçirdiği iddia edildi. Ayrıca mahkeme dosyasına giren tanık ifadesine göre Ö.T., Ayşe Karaman'a olaydan üç gün önce damar yolu açıp propofol ilacı verdi.

"Tasarlayarak öldürmek” suçundan tutuklanan Ö.T. hakkındaki iddialar dava dosyasına girdi. İsmi açıklanmayan bir tanık verdiği ifadesinde tutuklanan doktorla ilgili, "Ayşe'nin kolunda damar yolunun açıldığını gördüm. Bunun ne olduğunu sordum. O da bana Ö.T.'nin propofol ilacı yaptığını söyledi” iddiasını ortaya attı.

AMELİYAT YASAĞI

Aynı tanığın, “Ayşe, Ö.T.'nin bir erkek arkadaşının sevgilisi tarafından aldatıldığını kendisine anlattığını, bu olaydan dolayı imalı olarak bu şekilde aldatmanın sonucunun ölüm olduğunu ifade ettiğini bana söyledi” sözleri dosyaya girdi.

Ö.T.'nin Ankara'da özel bir hastanede kadın çalışanların taciz şikâyetleri üzerine soruşturma geçirdiği de öne sürüldü. Ö.T. ile ilgili bir diğer iddia ise, ameliyatlara girmesinin yasaklandığı yönünde. Ö.T.'nin girdiği ameliyat sonrası eksik çıkan propofol ilacı sonrası hastane yönetimince ameliyatlara girmesinin yasaklandığı öğrenildi.

Bu arada olayın yaşandığı gece Karaman'ın Ö.T.'den iki adet “propofol" ilacı, iki adet sıvı sızıntısını azaltmak için, ani aşırı duyarlılık reaksiyonları ve alerji sonucu yüz ve boğazda oluşan şişliğin tedavisinde kullanılan "avil" ilacıyla birlikte bazı ilaçlar istediği ileri sürüldü. İddiaya göre, Ö.T.'nin de içerisinde Karaman'ın istediği ilaçların bulunduğu çantayı eve getirdiği belirtildi.

ANNE: EĞİTİMİNİ KÖTÜYE KULLANDI

Ntv' de yer alan habere göre yaşadıkları olayın kendilerinde derin bir yara oluşturduğunu ve kızını çok özlediğini belirten Ayşe Karaman'ın annesi Feride Karaman, şunları söyledi:

"Bir gün eve geldiğinde niye damar yolu açık dediğimde, "Bağışlık sistemim çökmüş. Özgür hoca bana vitamin verdi' dedi. Benim çocuğumun sigaradan başka kötü alışkanlığı yoktu. Beni aradı, 'Çocuğunuzu eğitime göndermiyorsunuz. Çok başarılı bir çocuk. Ne için engel oluyorsunuz' dedi. Okumuş insan, eğitimli, doğru diyor dedim. Ama bu okumuşluğunu kötüye kullandı. 41 gün oldu, 41 gündür ağlıyorum ben. Adalet yerini bulsun istiyorum."

YORUMLAR

4 Yorum Var
 • Arda 5 ay önce Şikayet Et
  Memleketin çivisi çıkmış. Bu vahşi yarışı kim durduracak. ne eğitim ne inanç nede kültür kaldı. Bomboş bir toplum vahşi bir tüketim aldı başını gidiyor. Allah sonumuzu hayır etsin
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • yunus 5 ay önce Şikayet Et
  Ne olacak! 600 puana da tıp okunuyor bu memlekette 450 puana da parayı verip okuyorsun bu kadar fark olmamalıdır.Tıp da akıllı insanlar yetiştirmek için puan seviyesini tamamen yüksek tutup paralı tıp eğitimi kaldırılmalıdır.Çok hastane açıp çok doktor yetiştirince aksaklıklar ve böyle hadiseler maalesef artıyor.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • kadir 5 ay önce Şikayet Et
  biribirilerine simit atan manevi değerleri çökmüş bir eğitim sistemi
  Cevapla
 • Fatih 5 ay önce Şikayet Et
  Memleket olmuş dallas. Vay arkadaş.
  Cevapla
ETİKETLER
cinayet
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.