Antalya

Minibüste buldu, Özbek turistlere teslim etti

11:17 21 Ocak 2018
Minibüste buldu, Özbek turistlere teslim etti

Antalya'nın Manavgat ilçesinde bir öğrenci, bindiği minibüste bulduğu içinde 10 bin TL değerinde dolar ve euro olan cüzdanı polisin vasıtasıyla sahibi Özbek turistlere teslim etti.

Antalya'nın Manavgat ilçesinden otogara gitmek üzere minibüse binen Altan Pakdil isimli öğrenci, oturduğu koltuğun önünde kırmızı bir kadın cüzdanı buldu. Cüzdana baktığında içerisinde yüklü miktarda dolar ve euro olduğunu gören genç, otogara iner inmez soluğu polis noktasında aldı. Bu arada cüzdanlarını kaybeden Elena ve Park Ten isimli Özbek turistler, tatil yaptıkları Titreyengöl’deki Linda Resort Otel'e gelerek otel yönetimine cüzdanlarını kaybettiklerini bildirdi. Otel görevlisi ile birlikte emniyete gelerek cüzdanlarını kaybettiklerini belirtmeleri üzerine otogar polisine yönlendirilen Özbek turistler, cüzdanlarına ve paralarına kavuştu. Polis noktasında Altan Pakdil ve görevli polis memurundan cüzdanlarını teslim alan Elena ve Park Ten isimli turistler, “Böyle bir olayı yaşayacağımız ve cüzdanımızı bulan birisinin bize getireceğini söyleseler inanmazdık. Böyle bir olay sanmıyorum ki dünyanın hiçbir yerinde yaşanmaz. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Kendisi örnek bir davranış sergiledi” şeklinde konuştular.

Kendisinin sadece vatandaşlık görevini yerine getirdiğini belirten Altan Pakdil ise, “Minibüse bindiğimde ayağımız dibinde bir cüzdan vardı. Cüzdanı alıp açtığımda içerisinde dolar ve eurolar olduğunu gördüm. Paranın çok olması nedeniyle şoför dahil kimseye güvenemedim. Cebime koydum ve polise geldim. Sahibi bulunduğu için mutluyum” dedi.

Özbek turistler, cüzdanlarını bulan gence almak istememesine rağmen 100 dolar verdi.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.