Antalya

Dehşeti yaşadı! "Bağırmaktan sesim kısıldı"

12:10 14 Mart 2019 -5 Yorum Var
Dehşeti yaşadı! "Bağırmaktan sesim kısıldı"

Antalya’da aynı bölgede 4 kişi sokak köpeklerin saldırması sonucu çeşitli yerlerinden yaralandı. Son olarak geçtiğimiz gün 3 köpeğin saldırısında kalçasından yaralanan vatandaşın ise yaşadığı acı sonrası bağırmaktan sesi kısıldı.

Muratpaşa ilçesinde bulunan Karaalioğlu Parkı’nda son iki aydır 4 kişi, sokak köpeklerinin ısırması sonucu çeşitli yerlerinden yaralanarak hastanelere gitti. Bölgedeki köpeklerin bir şahıs tarafından çiğ etle beslendiği iddia edilirken, köpeklerin saldırısı sonucu bacak, kol ve vücudunun farklı noktalarından yaralanan vatandaşlar, durumdan şikayetçi olarak mahalle muhtarlığına ve belediyeye başvurdu. 

"Herkes korkmaya başladı" 

Bir ay önce parkta saldırıya uğrayan Adem Gök isimli vatandaş, yürüyüş yaparken bir köpeğin saldırısına uğradığını söyledi. Saldırı sonucu sol kolundan yararlandığını belirten Gök, "Zıplayarak sol kolumdan ısırdı ve kaçtı. Hastaneye gittim ve 1 aydır 5 tane tetanos aşısı vurundum. 2 senedir burada yürüyüş yapıyordum. Çoğu insan da burada yürüyüş yapıyordu artık çok kimse kalmadı. Herkes köpeklerden korkmaya başladı. Dün yine bir kişiyi ısırmış. Devamlı bu olaylar yaşanıyor" diyerek duruma tepki gösterdi. 

"Bağırmaktan sesim kısıldı" 

İki gün önce yürüyüş yaparken üç köpeğin saldırısı sonucu yaralandığını ifade eden Mustafa Sakarya (68) pansuman için geldiği hastanede yaşadığı anları şu sözlerle anlattı: 

"Bankta 3 köpek duruyordu. Bu sırada polis motosikletine iki köpek koşmaya başladı. Diğer köpek ise arkadan gelerek bana saldırdı ve ısırdı. Daha sonra diğer iki köpek de gelip üçü birden saldırdı. Artık bağırmaktan sesim kısıldı. Çevredeki gençler gelince kaçtılar. Şimdi tedavi oluyorum ama tedirginiz." 

YORUMLAR

-5 Yorum Var
 • Yaşar dede 8 ay önce Şikayet Et
  İtleri it sevenlere verin evlerinde beslenirler beraber yatsın lar beraber yaşasınlar.
  Cevapla
 • Yayinlasanaa 8 ay önce Şikayet Et
  it severler ile ne alakasi var cahillerin krali. 5199 hayvanlari koruma kanunu derki sahipsiz sokak köpeklerini toplayin kisirlaștirin așisini yapin ve tekrardan aldiginiz Mahalleye saliverin. 2004 yilinda meclisten geçmiș bir kanun Maddesidir.
 • Xray 8 ay önce Şikayet Et
  Konu insan olunca yetkililer sessiz ama hayvan olunca kıyamet kopuyor.
  Cevapla
 • Yunus 8 ay önce Şikayet Et
  Hayvansever kokoşlar yüzünden dokunamıyorsunki
  Cevapla
 • Akdenizli 8 ay önce Şikayet Et
  Uyutsunlar köpekleri, iğnesi var ilacı var. İlla halkı bezdirip hayvanın önüne zehirli et mi koysun millet. Ha bakasıları varsa birilerinin alsınlar evlerine orda baksınlar. Avrupayı sevemem ama hani ordan örnekleyince inanıyorlarya; almanyada kişi köpeğini sokağa bırakamaz ya bakmak zorundadır ya da uyutmak-öldürmek zorundadır.
  Cevapla
 • kısas 8 ay önce Şikayet Et
  SöZkonusu köpekler bulunabiliyorsa öldürün gitsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Antalya
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.