Antalya

15 yaşındaki kızdan kan donduran itiraf!

10:08 12 Eylül 2019 23 Yorum Var
15 yaşındaki kızdan kan donduran itiraf!

Antalya'da, kaldığı yetiştirme yurdundaki kız çocuğu D.V.P.'yi (6) dövüp, merdivenlerden sürükledikten sonra başını zemine vurarak, ağır yaralayan kız çocuğu A.N.E.'nin (15) ifadesi ortaya çıktı. A.N.E.'nin "Lavaboda boğazını sebepsiz yere sıktım. Kafasını zemine 20 kere vurdum. Öldürmek istedim, sebebi yoktu. Öldüğünü zannederek, müdürün odasına götürdüm. Pişman değilim" dediği öğrenildi.

Olay, pazar günü, Kepez ilçesine bağlı Fabrikalar Mahallesi'ndeki Zübeyde Hanım Çocuk Yetiştirme Yurdu'nda meydana geldi. Yurtta kalan kız çocuğu A.N.E., tuvalete götürdüğü kız çocuğu D.V.P.'nin boğazını sıkarak, başını defalarca beton zemine vurdu. Bayılan çocuğu bulunduğu 2'nci katın merdivenlerinden zemin kata kadar sürükleyen A.N.E., yurt müdürünün odasının kapısına bıraktı. Durumu fark eden yurt görevlilerinin ihbarıyla gelen sağlık ekiplerinin müdahale ettiği D.V.P., Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne götürülerek tedaviye alındı. Yoğun bakıma alınan D.V.P.'nin sağlık durumunun kritik olduğu belirtildi. Gözaltına alınan A.N.E. ise sorgusunun ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

YURTTAN KAÇMIŞ
 

A.N.E.'nin, Çocuk Suçları Soruşturma ve Çocuk İzleme Merkezi Bürosu'nda verdiği ifade ortaya çıktı. Yetiştirme yurduna olaydan 4 gün önce geldiğini ve ilk kabul biriminde kaldığını söyleyen A.N.E., anne ve babasının boşandığını anlattı. Devlet korumasında olduğunu, babasının Antalya'da, annesinin ise İzmir'de oturduğunu belirten A.N.E., okula devam etmediğini kaydetti. A.N.E., yurttan kaçtığını ve yakalanıp, tekrar getirildiğini söyledi.
 
'TUVALETTE BOĞAZINI SIKTIM, BAŞINI 20 KEZ ZEMİNE VURDUM'

 
A.N.E., başka odada kalan D.V.P.'yi ilk kabul biriminde kalması dolayısıyla tanıdığını söyledi. Olay günü herkesin yemekte olduğunu, kendisinin de D.V.P. ile ortak salonda olduğunu anlatan A.N.E, ifadesinde şunları kaydetti:
 
"D.V.P.'ye, 'Sen de yemeğe git. Ben tuvalete gidip, geleceğim' dedim. O da bana, 'Ben de seninle gelebilir miyim?' dedi. Ben de 'gel' deyip, elinden tutup, götürdüm. Tuvalette bulunduğumuz sırada sebepsiz yere D.V.P.'nin boğazını sıktım. Kafasını 20 kere zemine vurdum. Bayıldı. Baygınken elinden tutup, çekiştirerek, 2'nci kattan merdivenlerden sürükleyerek, müdürün kapısının önüne bıraktım. Niye bıraktığımı bilmiyorum."
 
'ÖLDÜRMEK İSTEDİM'
 
D.V.P.'yi öldürmek istediğini ve bunun nedeni olmadığını dile getiren A.N.E., şöyle devam etti:
 
"Öldüğünü düşünerek, sürükleyip, müdür odasına götürmeye karar verdim. Yaptığımdan pişman değilim. Zarar vermek istedim, öldürmek istedim. Bunun bir sebebi yok. Herhangi bir psikolojik sorunum yok. Canım istediği için zarar verdim. Herhangi bir tartışma veya kavga olayımız da olmamıştı. Hatta yurtta ablası da kalıyor. Onunla da aramızda bir kavga yaşanmadı. D.V.P. bana herhangi bir şey yapmadı ve söylemedi. Daha önce böyle bir olaya karışmadım. İlk kez böyle bir şey yaptım. Olay tarihinde uyuşturucu madde veya hap kullanmamıştım. Herhangi bir kimse, D.V.P.'yi öldürmem konusunda talimat vermedi, para vermedi. Durduk yere öldürmeye karar verdim. Duyduğum kadarıyla ölmemiş ve hastanedeymiş. Öldüğünü zannederek, sürükleyip, müdür odasının önüne bırakmıştım. Pişman değilim."
 
Suça sürüklenen A.N.E.'nin avukatı ise çocuğun beyanlarına katılmadığını, psikolojik desteğe ihtiyacı olduğunu söyledi.

YORUMLAR

23 Yorum Var
 • izmir-doğru söyler 4 ay önce Şikayet Et
  izmir bozyakada 9-10 yıl önce 22 yaşlarında bir psikopat genç annesi babası ayrı olan bu cani arkadaşımız 12 yerinden bıçaklamış suçu yok sigara ver demiş oda ben içmşyorum demiş ölen arkadaşımızın babası dediki yav 1-2 bıçakladın hadi tamam sen 12 yerinden ne istedin oğlumdan dedi.psikopat o gün moralim çok kötüydü hakim bey bu arkadaş değilde kim önüme gelse öldürecektim demiş al başına belayı
  Cevapla
 • izmir-doğru söyler 4 ay önce Şikayet Et
  katil 15 yaşındaki çocuk aslında hayata anne ve babasına kızgınlığını önüne gelen suçsuz savunmasız 6 yaşındaki çocuğa kinini kusmuş sevgisiz ilgisiz büyemesinin acısını çıkartmış diğer çocuğu o kadar öldürene kadar dövülmesinde -görmeyen olaya gelemeyen yurt müdürü güvenlik derhal yargılayın ve yurtlara imanlı-itikatlı şerefli*haysiyetli-edepli hayalı müdürler verin personel verin daha ne diyeyim
  Cevapla
 • erlblc 4 ay önce Şikayet Et
  toplumun ruh hali bozuk.
  Cevapla
 • Ruhi 4 ay önce Şikayet Et
  Anne yok Baba yok durum ortada. Çocuk çocuğu öldürmeye çalışıyor. Eğitim eğitim eğitim ve EĞİTİMCİ! Anne ve Babalar bu eğitimciler sizsiniz haaa Öğretmen filan değil!
  Cevapla
 • Rıfat 4 ay önce Şikayet Et
  15 yaşında çocukmu oluyor zizce merak ediyorum herşeye erer 15 yaşındaki bir insanın
  İlk beğenen sen ol
 • muammer 4 ay önce Şikayet Et
  gençliğin en çok öğrendiği öldürme ve dövmek ve yaralamak.manevi boşluğun yerini hiç bir şey dolduramıyor.bu çocuklar manen aç.birisi bunlara dinini öğretmeye kalksa malum laik kesim üzerine çullanır.ikaz lambaları yanıyor yetkililer.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.