Kardeşlerinin öldüğünü yıllar sonra farkettiler

Japonya'da iki kız kardeş, yan odadaki erkek kardeşlerinin öldüğünü yıllar sonra fark etti.

Kardeşlerinin öldüğünü yıllar sonra farkettiler
Kardeşlerinin öldüğünü yıllar sonra farkettiler
GİRİŞ 03.04.2013 15:31 GÜNCELLEME 03.04.2013 16:42

Japonya'nın kuzeyindeki Hokkaido'da iki kız kardeş, erkek kardeşlerinin hayatını kaybettiğini yıllar sonra fark etti. Cesetten geriye kemiklerin kaldığını fark eden iki kız kardeş, kemikleri kırıp çöpe attı. Binanın yıkımı için gelen görevlilerin, kemikleri fark etmesi üzerine başlayan soruşturma ile olay ortaya çıktı.

Hokkaido'da yaşanan olayda Masao Tadano adlı Japonun kendi odasında yaşadığı ve pek kimseyle görüşmediği kaydedildi. Ancak Masao Tadano ile aynı evi paylaşan iki kız kardeşin, geçtiğimiz kasım ayında yeni bir eve taşınmaya karar verdikleri bildirildi. Bunun üzerine odaya giren ikili, Masao Tadano'nun cesedi ile karşılaştı. Ancak cesedin iyice çürüdüğü ve geriye sadece kemiklerin kaldığı belirtildi. Bunun üzerine iki kız kardeşin, kemikleri kırarak bir poşete koydukları ve çöpe attıkları kaydedildi. Binanın yıkımı için gelen inşaat görevlilerinin ise çalışma sırasında bu kemiklerle karşılaştıkları kaydedildi. Polislerin olay yerine gelip araştırma yapmaları üzerine gerçek ortaya çıktı. Polise ifade veren kadın, "eleştirilmek istemediğini", kemikleri zaman içinde kaybolacağını düşündüğünü söyledi. İkilinin tutuklanmadığı ancak olayın savcılığa intikal ettirildiğini belirtildi.

Japonya'nın güneyindeki Osaka'da geçtiğimiz günlerde de benzer bir olay yaşanmıştı. Sanae Nakamura adlı kadın, üç ve bir yaşlarındaki iki çocuğunu evde bırakarak erkek arkadaşının evine gitmiş, 1 ay sonra geri geldiğinde ise çocuklarının cesedi ile karşılaşmıştı. Japon mahkemesinde görülen davada, Nakamura cinayetten suçlu bulunarak 30 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • zeynep 5 yıl önce Şikayet Et
  yok daha neler :)). hadi diyelim aklınız yok burnunuzun delikleride mi yok :))) nasıl mübarek cesetler onlar kokmamışlar :)))bana çarpıtılan bir haber gibi geldi
  Cevapla
 • Merak1 5 yıl önce Şikayet Et
  Merhamet. Allah, hiç bir insandan merhameti eksik etmesin. Merhameti eksik olandan her şey beklenir. O küçücük yavruların evde yalnız bırakılıp açlıktan susuzluktan ölmeleri yüreğime öyle bir dokundu ki. Nasıl canım yandı anlatamam. Gözümün önüne sanki o anları görmüşüm gibi o dayanılmaz sahneler geldi. Allahım, aklımı koru. Tek tesellim, merhametlilerin en merhametlisi olan Rabbimin, o melek yavruların canını, onlara hiç bir acı hissettirmeden almış olduğuna emin olmam.
  Cevapla
 • fbfbfb 5 yıl önce Şikayet Et
  net dünyası dünyadan silinmeden. net alışkanlığı yok olmadan insanların eskisi gibi yaşaması mümkün değil...ellerinin içine alıyolar bizi yavaş yavaş biz farkında olmadan...herşeyimiz nete bağlı yada kim ürettiyse bunu veya kim sosyal deneyler yapıyosa herşeyimiz onlara bağlı...bence insanlar olarak buna mesafe koymalıyız eski hayatımıza geri dönmeliyiz...bende dahil kurtulmalıyız bu sanal dünyadan...
  Cevapla
 • çoban çeşmesi 5 yıl önce Şikayet Et
  ASPARAGAS. Haberin asparagas olduğu bütün netliğiyle ortada... Besbelli ki JAPONLAR kültürel erozyona karşı bu haberle AİLE BAĞLARInı güçlendirmeye çalışıyor.
  Cevapla
 • erdal 5 yıl önce Şikayet Et
  bu haberde adi gecen 2 bayan ne ise de amma altaki anne cani olmali. 2 kadin yasli olabilir bunamis olabilir amma bir anne nasil olur da 1 ve 3 yasindaki bebeleri evde 1 ay tekbasina kor olecekleri hemde cok kotu bi sekilde olecekleri kesin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan canlı yayında açıkladı! Satmaya başladık
Muharrem İnce'nin '2 milyon' yalanı güldürdü