Putin'den sert cevap: Birleştik, o kadar, nokta!

Putin, Ukrayna ordusunun Donbas'ta geniş kapsamlı bir savaşın yeniden başlamamasını ümit ettiklerini söyledi.

Putin'den sert cevap: Birleştik, o kadar, nokta!
Putin'den sert cevap: Birleştik, o kadar, nokta!
GİRİŞ 18.08.2015 21:39 GÜNCELLEME 18.08.2015 21:39

Rusya’ya bağlanan Sivastopol’da incelemelerde bulunan Putin basına yaptığı açıklamada, “Donbas’ta milis güçler 100 milimetre kalibrenin altında silahların çatışma hattının gerisine çekilmesini önerdi. Maalesef karşı taraf bunu yapmadı. Bizim edindiğimiz bilgilere göre, onlar birliklerini ve askeri mühimmatlarını yoğunlaştırıyor.” uyarısında bulundu.

Donbas’ta tansiyonun yükselmesinden Kiev yönetimini sorumlu tutan Putin, “Maalesef bugün tansiyonun yükseldiğini görüyoruz. Burada milis güçler değil, diğer tarafın suçlanması gerekiyor.” dedi.

''GENİŞ ÇAPLI SAVAŞIN OLMAMASI ÜMİDİMİZ''

Milis güçler ve Ukrayna ordusu arasında yeni büyük çaplı bir çatışma yaşanmasını ümit etmediklerini ifade eden Rus lider, “Ümit ediyorum durum geniş çaplı açık ve doğrudan bir geniş çaplı çatışmaya dönüşmez. Minsk 2 Anlaşması’nın uygulanmasından başka çaremiz yok. Biz barışa giderken kayıpların en aza inmesini arzu ediyoruz.” şeklinde konuştu.

''KIRIM, RUSYA İLE BİRLEŞTİ, O KADAR, NOKTA''

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko’nun, Rusya Devlet Başkanı Putin’in Kırım’ı ziyaretine tepki göstermesi ile ilgili soruya yanıt veren Rus lider, ''Hayır, ben bu konuda konuşmak istemiyorum. Çünkü Kırım'ın geleceği ile ilgili karar burada yaşayan halk tarafından verildi. Onlar Rusya ile yeniden birleşme yönünde karar aldı. O kadar. Nokta.'' ifadelerini kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Rusya Coğrafya Toplumu ile birlikte Sivastopol’da 83 metre denizin altına özel araçla dalarak tarihi gemi enkazı üzerinde incelemelerde bulundu.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Dünyanın izlediği maçı Anthony Joshua kazandı
Altun: Temel amacımız Türkiye markasını güçlendirmek