Kazakistan: 'Suriye'ye asker gönderebiliriz'

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Birleşmiş Milletlerin (BM) karar alması halinde Suriye'ye asker gönderebileceklerini belirtti.

Kazakistan: 'Suriye'ye asker gönderebiliriz'
Kazakistan: 'Suriye'ye asker gönderebiliriz'
GİRİŞ 14.09.2017 14:19 GÜNCELLEME 14.09.2017 14:19

Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, başkent Astana'daki Akorda Sarayı'nda düzenlendiği basın toplantısında, Suriye'yle ilgili bir soru üzerine, Suriye konulu 6. Astana Toplantısı'nın bugün başladığına dikkati çekti.

Astana'daki görüşmelerin sonucunda çatışmasızlık bölgelerinin oluşturulduğunu hatırlatan Nazarbayev, bugünkü toplantılarda bir sonraki çatışmasızlık bölgelerinin tartışılacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Nazarbayev, Suriye'deki kriz yüzünden çok sayıda kişinin öldüğünü ya da mülteci konumuna düştüğünü vurguladı.

"ASKER GÖNDEREBİLİRİZ"

Kazakistan'ın Suriye'ye asker gönderip göndermeyeceği sorusuna Nazarbayev, "Birleşmiş Milletler (BM) bazı güçleri (Suriye'ye) gönderme kararı alırsa biz BM üyesi olarak oraya askerlerimizi gönderebiliriz." yanıtını verdi.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • can 8 ay önce Şikayet Et
  bir sen eksiktin :) ve nazarbayev sivil insan ölümlerini önemsiyormuş bak senn sevsinler milyon ölümden sonra gösterdiğin vicdanı :)
  Cevapla
 • bilge 8 ay önce Şikayet Et
  Üst akıl ingiliz derin devletinin Türkiyede planladığı işgal tehlikesine karşı milletimiz askerimizle ortak tatbikat yapmalıdır
  Cevapla
 • enes 8 ay önce Şikayet Et
  suriyelilerin genç yetişkin erkekleri de ellerini kollarını sallaya sallaya sahillerde parklarda gezsinler yazıklr olsun ülkeleri paramparça oldu girmeyen kalmadı
  Cevapla
 • fbfb 8 ay önce Şikayet Et
  bi siz kaldiniz girmeyen suriyeli vatanina sahip cikmazsan iste boyle herkes girer
  Cevapla
 • karakeçili 8 ay önce Şikayet Et
  bizimle birlikte hareket edeceklerse hiç durmasın gelsinler ama ruslara uyacaklarsa kesinlikle gelmesinler... yeterince kardeş kanı dökülüyor zaten - birde soydaşlarımızla karşı karşıya gelmeyelim
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İndirim üstüne indirim gelince vatandaş akın etti!
Seçime 33 gün kala son anket! İşte Erdoğan'ın oy oranı