Pakistan'dan dev ülkeye şoke eden cevap!

Pakistan Dışişleri Bakanı, Hindistan’ın askeri operasyon tehdidine karşılık sert bir cevap verdi.

 • GİRİŞ14.01.2018 12:36
 • GÜNCELLEME14.01.2018 12:36
Pakistan'dan dev ülkeye şoke eden cevap!

Pakistan Dışişleri Bakanı Khawaja Muhammad Asif, Hindistan Ordu Komutanı General Bipin Rawat'ın açıklamalarına yanıt olarak ''Hindistan kararlılığımızı test etmek istiyorsa buyursun'' dedi.

 

 

Hindistan Ordu Komutanı General Rawat Hindistan'ın başkenti Delhi'de Cuma günü gerçekleştirdiği basın toplantısında, iki ülke arasındaki ilişkilerin bozulması durumunda Pakistan'ın nükleer silah kullanımıyla ilgili sorulan bir soruya yanıt olarak, Hindistan ordusunun Pakistan'ın ''nükleer blöfünü'' gördüğünü ve yönetimden emir geldiği takdirde sınır dışı operasyon düzenlemeye hazır olduğunu söylemişti.

Rawat’ın açıklamasının ardından Pakistan Dışişleri Bakanı Khawaja Muhammad Asif resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, ''Hindistan Ordu Komutanı’nın yaptığı açıklama oldukça sorumsuz ve rütbesine yakışmıyor. Eğer Hindistan kararlılığımızı test etmek istiyorsa, buyursun'' dedi.

Asif’in açıklamasının ardından Pakistan Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mohammad Faisal, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarında, ''Bugün Hint Ordusu Komutanı tarafından savrulan tehditler ve sorumsuzca yapılan açıklama, Hindistan'ı ele geçiren kötü bir zihniyetin temsilcisidir. Bu konuların hafife alınmaması gerekir. Hatalı hesaplamalara dayalı herhangi bir felaket yaşanmasını istemeyiz fakat Pakistan kendisini savunma kabiliyetine sahip'' dedi.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar45

 • Turan 2 gün önce Şikayet Et
  Abd nin karşısında olan ülkeler,kuklalarla tehdit ediliyor. Çok başlı bir yılanla uğraşıyoruz. Başını ezeceğiz. Yavrularını da.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Hun 2 gün önce Şikayet Et
  Pakistan istesin son kuruşumu vereyim
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Turansariveliohlu 2 gün önce Şikayet Et
  Dünyada tek nükleer silahlı müslüman ülke pakistan sira bizde inşallah
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • enes 2 gün önce Şikayet Et
  kukla Hindistan iş başında zamanlamaya dikkat
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • Ali 2 gün önce Şikayet Et
  Milletimiz Pakistan'ın yanındadır.
  Cevapla Toplam 17 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat