Merkel'den Mısır'la ilgili flaş açıklama

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Mısır'da yaşanan şiddet olaylarından dolayı bu ülke ile ilişkileri yeniden değerlendireceklerini bildirdi.

 • GİRİŞ18.08.2013 22:52
 • GÜNCELLEME19.08.2013 00:24
Merkel'den Mısır'la ilgili flaş açıklama

Alman İkinci Televizyon Kanalı ZDF'ye "yaz röportajı" veren Merkel, Mısır'daki durumun endişe verici olduğunu belirterek, burada şiddetin durması için elden gelenin yapılması gerektiğini vurguladı. Merkel, şiddet ile siyasi çatışmaların çözülemeyeceğine dikkati çekti.

Mısır'a yönelik silah satışı konusunda bir soruya karşılık Merkel, "Mısır'a ilişkin durumu tümüyle yeniden değerlendireceğiz" ifadesini kullandı.

Silah ihracatının kısıtlanmasının Mısır yönetimine şiddetin kabul edilemez olduğunu açık bir şekilde ifade etmek için düşünebilir bir yol olabileceğinin altını çizen Merkel, muhtemelen gelecek hafta AB ülkelerinin dışişleri bakanlarının bir araya geleceğini, bu toplantıdan sonra konuyla ilgili hangi tedbirlerin alınacağını inceleyeceklerini kaydetti.

KAYNAKAA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar20

 • ALİ ÜNLÜER 4 yıl önce Şikayet Et
  bunu söylerken bıyık altından güldüğünü gördüm desem. kimse inanmaz çünkü bıyığı yok.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • ali cesur 4 yıl önce Şikayet Et
  inanayımmı. konuştuğu kelimeler hep yuvarlak çıkar için silahı satarlar görüşmeyide haftaya öbür haftaya 1 ay sonraya hep böyle ileri ki bi tarihe atarlar
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • egemen kaygısız 4 yıl önce Şikayet Et
  ABD ve AB . ABD ve AB eskiden her ülkeye insan hakları karneleri veriyorlardı muhatabı ülkeleri müfettişleri marifetiyle denetliyorlardı ama artık SALPIR SALPIR DÖKÜLÜYORLAR maalesef şimdi.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • ester malik 4 yıl önce Şikayet Et
  inşallah doğrudur, ama ben asla inanmam bu siyonist-haçlılara. inşallah doğrudur, ama ben asla inanmam bu siyonist-haçlılara
  Cevapla Toplam 18 beğeni
 • hakkı coşkun 4 yıl önce Şikayet Et
  ab ve abd. iyi bir sınav vermediler kendi ilkelerini bu sefer ayak altına aldılar insanlar artık demokrasiyi ve insan haklarını yargılamaya başladılar demekki bunları çıkar amaçlı kulllanmışlar...
  Cevapla Toplam 11 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat