Putin'den şaka gibi 'Kırım' açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım ve Sivastopol'u Rusya Federasyonu'na bağlamayı planlamadıklarını, ancak yarımadada yapılan gizli kamuoyu araştırmaları sonucuna göre bu şekilde bir karar aldıklarını söyledi.

Putin'den şaka gibi 'Kırım' açıklaması
Putin'den şaka gibi 'Kırım' açıklaması
GİRİŞ 10.04.2014 17:34 GÜNCELLEME 10.04.2014 17:35
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Kırım'da yaşayan halkın talepleri doğrultusunda hareket edildiğini ve önceden bu tür gelişmelerin hazırlanmadığını savunan Putin, "Açık söylemem gerekirse gizli olarak yaptığımız kamuoyu araştırmasına göre davranış rotasını doğru belirlediğimizi gördük." dedi.

Rus lider kamuoyu araştırmalarında Kırım'ın yüzde 80'inin ve Sivastopol'un ise daha fazlasının Rusya ile birleşmeye olumlu baktığını ifade etti. Putin referendum sonuçlarının bunun çok üzerinde olduğunu söyledi. Moskova bu sonuçları elde ettikten sonra Kırım ve Sivastopol'un Rusya Federasyonu'na bağlanmasına yeşil ışık yakmış.

İnsanların nasıl düşündüğünün ortaya çıkmasının ardından kararları verdiğini ifade eden Putin, "Biz bu tür olayları hazırlamadık. İnsanların nasıl düşündüğünü alayabiliyorduk ama bunun gerçek olduğunu bilmiyorduk…" ifadelerini kullandı.

Novo-Ogaryovo'da bulunan Rusya devlet başkanlığı rezidansında Rusya Halk Cephesi yetkilileri ile görüşen Putin, zorluklara rağmen temel konunun ülke içinde halkın sosyal ve ekonomik refahının artırılması için çalışmak olduğunu söyledi.

Rus lider yakın zamanda Kırım ve Sivastopol yöneticileri ile bir araya geleceğini, bölgenin kalkınma açısından yeterli potansiyele sahip olduğunu belirtti.

Kiev'de gerçekleşen Batı yanlısı devrim sonrası Kırım tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan ederek Rusya ile birleşme kararı almıştı. Putin Kremlin'de düzenlenen törenle birleşme anlaşmasını imzalarken, Batılı ülkeler Rusya'ya yönelik tepkilerini sürdürüyor.

KAYNAK: CİHAN
ETİKETLER
Ukrayna Vladimir Putin
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • akil aktepe 5 yıl önce Şikayet Et
  kırım meselesi. işte küresel güç dedikleri böyle birşey. topraklarına katarsın kimsenin gıkı çıkmaz. zamanında ırakın bir zamanlar kuveyt benim toprağımdı diyerek katarsa gününü gösterirler. sıra türkiyede. 20 yıl var. 2023 biraz kısa. en erken 2033.
  Cevapla
 • GOK YELELİ AGOP 5 yıl önce Şikayet Et
  RUSYA UKRAYNAYA SAĞLAM BİR AYAR VERSE NE GÜZEL OLUR (!). Altın yükselir , Dolar çıkar ben çoşarım ne güzel olmaz mı arkadaşlar :))
  Cevapla
 • dudu durdu 5 yıl önce Şikayet Et
  siyaset böyle birşey. işte.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'den Yunanistan Başbakanı'na çok sert cevap!
Her yerde aranan tarikat lideri devlet kurduğunu açıkladı