Almanya'da Türkler seçime katılsın diye...

Almanya'da Türklerin seçime katılımını arttırmak için Hacivat Karagözlü kampanya başlatıldı.

 • GİRİŞ22.07.2017 16:06
 • GÜNCELLEME22.07.2017 16:11
Almanya'da Türkler seçime katılsın diye...

Eylül ayında gerçekleştirilecek Federal Parlamento seçimlerinde Türkiye kökenli Alman vatandaşlarının da oy kullanmalarını teşvik etmek amacıyla Berlin Brandenburg Türkiye Toplumu (TBB), bir kampanya başlattı. Kampanyada Hacivat ve Karagöz figürleri kullanıldı.

''Hacivat ile Karagöz yine yollarda'' adı altında yürütülen kampanya kapsamında, sokağa çıkan TBB’liler, sokakta karşılaştıkları vatandaşlara üzerinde Hacivat Karagöz figürlerinin bulunduğu kartpostallar dağıtarak, seçimlerde oy kullanmanın ne kadar önemli olduğunu anlattılar.

KAYNAKDHA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar8

 • Düşünen Adam 6 ay önce Şikayet Et
  Almanya'da o kadar Türk var bence aralarından Türkiye'nin alehinde karar alınacağında savunacak ve Türkiye'ye karşı yapılan faaliyetlerde mecliste bizi savunacak vekiller olmalıdır.Artık bir parti kurup Türklerin onları desteklemesi lazım.
  Cevapla
 • ElliSekiz 6 ay önce Şikayet Et
  "Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dostlar edinmeyin. Onların bazısı, bazısının dostlarıdırlar. İçinizden kim onları dost edinirse şüphe yok ki, o da onlardandır. Muhakkak ki Allah o zalimleri hidayete, doğru yola iletmez." (Mâide Sûresi, 5:51) Al birini vur ötekine bunların hiç birinden dost olmaz onun için almanyada yaşıyan Türkler kesinlikle oy kullanmamalı .
  Cevapla
 • samimi 6 ay önce Şikayet Et
  Ne alaka simdi.
  Toplam 1 beğeni
 • Kader 6 ay önce Şikayet Et
  Almanyada yaşayan Türklere sesleniyorum. Hiç kimse seçime katılmasın.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Beto 6 ay önce Şikayet Et
  Oyum inadina AfD ye!!!Adet etmistik bir zamanlar yesillere veya sosyal demokratlara oylarimizi vermeye,zanederdikki o partilerdeki Türk kökenli vekiller "bizleri" de temsil ediyor ama Cem Özdemirin baslattigi ermeni tasarasi ile bütün türk kökenli vekiller gercek yüzlerini gösterdiler..hic de bizlerden degilmisler.Asimilasyon dan öte olmus bu soylarini satanlar..!
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • kemal 6 ay önce Şikayet Et
  En dandik kim ise hepsi ona oy versin.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat