AB: Erdoğan'ın ziyareti çok şeyi değiştirdi

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Berger, "Türkiye ile İlişkilerimizi derinleştirip daha da güçlendirmeyi amaçlıyoruz" dedi.

GİRİŞ 12.09.2017 17:05 GÜNCELLEME 13.09.2017 09:44

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 25 Mayıs’ta Brüksel’i ziyaretinden sonra Türkiye ile birçok alandaki diyalog çalışmalarının arttığını ve bir diyalog programı başlatıldığını söyledi.

Türkiye'de Avrupa Birliği tarafından desteklenen projeleri yerinde inceleyen AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Giresun Ticaret Borsasını da ziyaret etti.

"Önümüzdeki aylarda ilişkilerimizi derinleştirip daha da güçlendirmeyi amaçlıyoruz"

Bir gazetecinin "Avrupa Birliği ile Türkiye ilişkilerini" nasıl değerlendirdiği yönündeki soruya Berger, şu şekilde yanıt verdi:

ERDOĞAN'IN ZİYARETİ SONRASI HER ŞEY DEĞİŞTİ

"Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 25 Mayıs’ta Brüksel’i ziyaretinden sonra çalışmalar bir çok alandaki diyalog çalışmaları arttı ve bir diyalog programı başlatıldı. Bu çerçevede yılın sonuna kadar belli bir program ve takvim çerçevesinde bu diyalog devam ettirilecek. Temmuz ayında bu siyasi diyalog kısmı gerçekleştirildi şimdi daha çok spesifik alanlara yani enerji, ulaştırma, ekonomi gibi diyalog alanlarına geçecek ve söyle devam edecek. Özellikle ekonomi alanı çok çok önemli ve ilginç olacak iki taraf için de. Umuyoruz ki hem bu diyalog hem de Brüksel’de aralık ayında iş kolları sektörlerle ilgili, iş adamlarıyla ilgili çalışmaları içeren diyalog da devamını getirecek ve önümüzdeki aylarda ilişkilerimizi derinleştirip daha da güçlendirmeyi amaçlıyoruz."

YAZDIR
YORUMLAR 22
 • ali 8 ay önce Şikayet Et
  allah yar ve yardımcımız olsun.galip olan allahtır.
  Cevapla
 • Ramo 8 ay önce Şikayet Et
  İşte bu. Türkiye ve temsilcisi sayın Cumhurbaşkanımız belirler ilişkilerimizin hangi istikamette ve nasıl yürüyeceğini.
  Cevapla
 • ali 8 ay önce Şikayet Et
  Biz Tc. vatandaşları olarak kesınlıle referandum ıstıyoruz ve bunlara tekmeyı bız vuralım onlar bızım kapımızda beklesınler ...reıs bu halkın sesını duymalısın ab yı ıstemıyoruz....Bızım haclı bırlıgınde ısımız yok...
  Cevapla
 • Şıkmaimoğlu 8 ay önce Şikayet Et
  Almanyada bulunduğum dönemlerde bir gazeteci ile konuşmuştum alman sşyasetçilerin türkiyeyi içlerine sindiremediklerini söylemişlerdi türkiyenin büyüdüğünden rahatsızlr eskiden kukla gibi her istedikleri getçek olurken bu gün o istekler geri çevriliyor türkiyenin alehine olan herşey red ediliyor bundan rahatsızlr
  Cevapla
 • Kızgın 8 ay önce Şikayet Et
  Reis AB için referandum yapacaktın!!!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Parti'nin en genç adayı Kocaeli'den
Müjde üstüne müjde gelecek! Gözler Erdoğan'da