'Gezici' Alman devine 'Türkiye' şoku!

Haftalık Der Spiegel dergisinin genel yayın yönetmeni Klaus Brinkbäumer'in Twitter hesabı cumartesi gecesi hacklendi.

 • GİRİŞ14.01.2018 16:51
 • GÜNCELLEME14.01.2018 16:51
'Gezici' Alman devine 'Türkiye' şoku!

Der Spiegel'in açıklamasına göre Brinkbäumer'in Twitter profil sayfasına gece TSİ 03.00 sularında bir Türk bayrağı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafını içeren bir tweet sabitlendi. 

 

 

DW Türkçe'nin aktardığına göre sabitlenen tweet'te "Bugüne dek yapmış olduğumuz haberlerden ötürü Türkiye Devleti ve Recep Tayyip Erdoğan'dan özür diliyoruz! (Aufgrund der schlechten Nachrichten, die wir bisher über die Türkei und Recep Tayyip Erdogan berichtet und veröffentlicht haben, möchten wir uns entschuldigen)" mesajı yer alıyordu.

Brinkbäumer'in Twitter kullanıcı adı da @BrinkbaeumerTR olarak değiştirildi.

Kısa bir süre sonra Brinkbäumer'in Twitter hesabına erişilememeye başlandı. 

​Der Spiegel'in resmi Twitter hesabı üzerinden TSİ 03.53'te "Baş editörümüz Klaus Brinkbäumer'in Twitter hesabı hacklendi. Erdoğan ile ilgili son paylaşılan tweet ve fotoğraf kendisine ait değildir. Konuyla ilgileniyoruz" tweet'i paylaşıldı.

​Der Spiegel yaklaşık yarım saat sonra ise "Hesabı temizledik ve yeniden kontrol altına aldık. Attığınız bilgilendirme mesajları için çok teşekkür ederiz. İyi geceler" tweeti'ni paylaştı. 

GEZİ OLAYLARINDA BAŞROL OYNADILAR

Gezi protestoları sırasında Der Spiegel dergisi 24 Haziran 2013'te yayınlanan baskısının kapak konusunu hem Türkçe hem de Almanca sunmuş, sayının kapağında ''Beugt euch nicht / Boyun eğme'' başlığı yer almıştı.

O dönemde dergini genel yayın yönetmen yardımcılığını yapan Brinkbäumer, yayınladığı basın bildirisinde, "Tabii ki Almanya'da yaşayan yaklaşık 3 milyon Türk'ün Almanca bilgisinin eksik olduğuna inanmıyoruz. Biz sadece Türkiye'deki olayların Alman, Türk, Avrupalı herkesi ilgilendirdiği sinyalini vermek istiyoruz" açıklamasını yapmıştı. 

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar23

 • Kenan Bilen 2 gün önce Şikayet Et
  Bunu sadece sanalda değil Artık tüm yaşantılarında, enselerinde Türk'ün gücünü hissedecek ve Osmanlı kelimesi duyduklarında bile elleri kolları titreyecek inşallah
  Cevapla Toplam 15 beğeni
 • Mete TÜRK 2 gün önce Şikayet Et
  Yapanlardan Yüce Allahım razı olsun. Elleri dert görmesin.
  Cevapla Toplam 22 beğeni
 • öncevatan 2 gün önce Şikayet Et
  AYYILDIZ TİM görev başında:)
  Cevapla Toplam 22 beğeni
 • Vatan Evladı 2 gün önce Şikayet Et
  Biz onlara AYYILDIZ TİM diyoruz...
  Cevapla Toplam 23 beğeni
 • Karamanli 2 gün önce Şikayet Et
  Birde bild gazetesine saldirsaniz
  Cevapla Toplam 21 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat