Aydın

Sigarayı bırakmak isteyen önce ona uğruyor!

11:06 13 Ocak 2018
Sigarayı bırakmak isteyen önce ona uğruyor!

Aydın'da sigarayı bırakmak isteyenler için dev kumbaralar yapan Muzaffer Sayal, testilerin büyük motivasyon sağladığını belirtti.

Karacasulu bir müşterinin günlük sigara parasını atıp biriktirmek için sipariş verdiği dev kumbara ilçe sakinlerinin ardından çevre illere de örnek oldu. 

Balıkesir, İzmir, Denizli gibi çevre illerden sipariş almaya başladığını ifade eden Sayal, “İnsanlar günlük sigara parasını kumbaraya atıyor. Böylelikle hem sigarayı bırakmış oluyorlar hem de tasarruf yapıyorlar. 

Sigaraya verdikleri paranın ne kadar büyük olduğunu böylelikle fark den vatandaşlar sigarayı daha kolay bırakıyor” dedi. 

Kumbaraya ilginin artmakta olduğunu söyleyen Sayal, "Normalin 10 katı büyüklüğündeki bu kumbaralarda bir ev, araba parası biriktirilebilir. Para biriktirmenin yanında arkadaşlar arasında esprili bir rekabet konusu olacağı için sigarayı bırakmak isteyenlerin tercih edeceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

ETİKETLER
Aydın testi
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.