Batman

Batman'da çiftçilere ceviz fidanı dağıtımı

17:15 09 Mart 2017
Batman'da çiftçilere ceviz fidanı dağıtımı

Batman’ın Gercüş ilçesinde, 200 çiftçiye "Meyveciliğin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında 3 bin ceviz fidanı dağıtıldı.

Merkez ve ilçelerdeki çiftçilerin tarımsal gelirini yükseltmek, meyveciliğin gelişmesini sağlamak ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü koordinasyonunda fidan dağıtımı yapıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Metin Kaplan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, çiftçilere temsili olarak fidan dağıtımı yaptıklarını söyledi.

Çalışmalarının devam edeceğini kaydeden Kaplan, şunları kaydetti:

"Batman’ın Güneydoğu’da olması, ikliminin de özellikle fıstık ve ceviz için yetiştiriciye uygun olması nedeniyle son yıllarda ciddi bir şekilde ceviz bahçelerinin kurulumuna rağbet var. Biz de çiftçilerimizin bu yönelimine katkı sunmak amacıyla böyle bir proje hayata geçirdik. Gercüş’te fıstık, ceviz, badem ve bağcılık eskiden beri var olan bir şeydir. Son yıllarda aynı şekilde cevize de ciddi bir yönelme oldu. Bizde var olan bu meyvecilik kültürüne katkı sunmak, meyveciliğin gelişimini sağlamak için bu tür projelerle çiftçilerimize destek sağlıyoruz."

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.