Batman

Mizgin Ay Batmanlıların göğsünü kabarttı

07:02 06 Şubat 2020
Mizgin Ay Batmanlıların göğsünü kabarttı

İstanbul’da düzenlenen Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’nda Milli atlet aslen Batmanlı Mizgin Ay, iki Türkiye rekoru kırdı.

Aslen Batmanlı ve Fenerbahçe forması giyen Milli atlet Mizgin Ay, iki büyük başarıya birden imza attı. İstanbul’da iki  gün süren organizasyonun ilk gününde Mizgin Ay, 60 metrede 25 yıllık 23 yaş altı Türkiye rekorunu geliştirdi. Bu yılki ilk yarışında 7.37'lik en iyi derecesini 7.32'ye indiren Mizgin, 1995’te Aksel Gürcan tarafından 7.45 ile kırılan 23 yaş altı Türkiye rekorunu da aşağı çekti. Eski rekoru 0.13 saniye geliştiren Mizgin, salonda ilk kez büyükler şampiyonluğu elde etti.

Milli atlet Mizgin Ay, şampiyonanın ikinci gününde de tarihi bir Türkiye rekoruna imza attı. 200 Metre rekor deneme yarışında sahne alan Mizgin, 24.08'lik derecesiyle bu dalda 36 yıllık Türkiye rekorunun yeni sahibi oldu. Mizgin, böylelikle 1984 yılında Sofya’da Semra Aksu tarafından 24.40'lık dereceyle kırılan ve Türkiye salon rekorları listesindeki en eski kaydı silmiş oldu. Bu derece, aynı zamanda Semra Aksu'nun günümüzde listede kalan son derecesiydi. Mizgin’in büyük başarısı memleketi Batman’da da sevinçle karşılandı. 

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.