Bayburt

Bayburt'ta müftü ilk kez nikah kıydı

12:54 13 Ocak 2018
Bayburt'ta müftü ilk kez nikah kıydı

Müftülere nikah kıyma yetkisinin verilmesinin ardından Bayburt Müftüsü Aksoy, ilk kez resmi nikah kıydı

Büşra Şahin ile Serdar Kocabey'in Bayburt Müftülüğü Çok Amaçlı  Toplantı Salonu'ndaki nikah töreni Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Müftü Aksoy, evlenmenin İslamiyet'teki yerini ayet ve hadisler  eşliğinde kısaca anlattı. Aksoy,  şahitler ile solondakiler huzurunda  yönetmelikte yazılan merasim metnini okuyup "evet" yanıtını aldığı çifte, evlenme  kütüğünü imzalattı.
 
Daha sonra aile cüzdanını nikahı kıyılan çifte uzatan Aksoy, cüzdanı  çifte birlikte tutturdu.
 
Nikah töreninin ardından gazetecilere bir değerlendirme yapan Serdar  Kocabey, nikahı müftünün kıymasını eşi Büşra ile birlikte aldıkları ortak bir  karar olduğunu ifade ederek, "Böyle bir imkan olduğu için bizde bunu  değerlendirmek istedik. Dini bir vecibe olması açısından daha uğurlu ve huzurlu  gelir diye düşündük. İnşallah bundan sonra bu nikahlar daha çok tercih edilen bir  şey olur." diye konuştu.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.