Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhattabı haberleri geçen ajanslardır.

Bilecik haberleri Maçka'daki terör saldırısına tepkiler - 13 Ağustos 2017

Bilecik sondakika haberleri İHH Bilecik İnsani Yardım Derneği Başkanı Şemsettin Yıldırım, Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında önceki gün bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temasta Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik ile 16 yaşındaki Eren Bülbül'ün şehit edilmesine tepki gösterdi. - 13 Ağustos 2017, 16:49

Kaynak: AA / Eklenme: 13 Ağustos 2017, 16:49 / Güncellenme: 13 Ağustos 2017, 16:49

Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hainlerin içeriden ve dışarıdan saldırmaya, Türk milletini zayıf düşürmeye, kardeşlik bağlarını koparmaya ve vatanı Batı'ya peşkeş çekmeye çalıştığını kaydetti.

Eli kanlı terör örgütünün, Trabzon'un Maçka ilçesinde Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik ile 15 yaşındaki Eren Bülbül'ü şehit ettiğini anımsatan Yıldırım, şunları kaydetti:

''Tek dişi kalmış bir canavar hüviyetinde olan Batı, sınırlarımızın ötesinde Müslüman kardeşlerimize kan kustururken, sınırlarımızın içerisinde de maşası PKK aracılığıyla kardeşlik hukukumuzu bozmaya çalışıyor. Allah'a hamdolsun ki milletimiz bu hainlere karşı tek yürek ve tek bilek olmaya devam ediyor ve edecek. 'İyi ki varsın Eren Bülbül. Kanını genç yaşında topraklara dökenlerin elleri kurusun Eren Bülbül' diyor, şehit olan askerimize ve Eren Bülbül'e Allah'tan rahmet, acılı ailelerine baş sağlığı diliyorum. Lanet terör örgütü ile onun destekçilerine ise hesap günü yakındır.''

Kaynak : AA

Yorum Yaz

19 Ekim Muhtarlar Günü

Cumhuriyet Meydanındaki törende, Muhtarlar Derneği Başkanı İlhami Çınar ve beraberindeki muhtarlar, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.