Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhattabı haberleri geçen ajanslardır.

Adilcevaz cevizi tescillendi

Adilcevaz cevizi, "Adilcevaz1" ismiyle tescillendi.

Kaynak: AA / Eklenme: 02 Mart 2017, 15:17 / Güncellenme: 02 Mart 2017, 15:17

Tohumculuk ve Sertifikasyon Müdürlüğü'nde düzenlenen programda konuşan Adilcevaz Kaymakamı Arif Karaman, ceviz fidesi üretilen seraların kurulduğunu ifade ederek, ceviz üretimi için esnafı teşvik ettiklerini belirtti.

Tescillenmesiyle Adilcevaz cevizinin artık bir marka haline geldiğini ifade eden Karaman, "Marka haline geldiği için pazarlama sıkıntısı ortadan kalkacaktır. Bu sebeple ilçedeki en kaliteli cevizlerin çoğaltılmasını sağlayıp piyasa değerini her geçen gün artıracağız." dedi.

Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy ise, ilçede 100 farklı ceviz çeşidinin üretildiğini, cevizin ilçede geçim kaynağı haline geldiğini kaydetti.

Gürsoy, daha önce pazarlama konusunda sıkıntı yaşayan üreticinin artık bu sıkıntıları aşacağını vurguladı.

Üretici Mehmet Akkoyun da, tescillenen cevizin ilçe ekonomisine büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Kaynak : AA

Yorum Yaz

Vali Ustaoğlu, esnaflarla toplantı yaptı

Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, "Zamanında alkışlanarak faaliyet geçirilen proje gelinen noktada Bitlis'in imajını çok kötü zedeliyor. Çare üretmek adına önceden yerel aktörlerin önderliğinde AVM diye tabir ettiğimiz valiliğin yanındaki proje de adeta elimizde bir cenazeye dönüşmüş." dedi.