Bitlis

Bitlis'teki STK'lardan Zeytin Dalı Harekatı'na destek

15:05 14 Şubat 2018
Bitlis'teki STK'lardan Zeytin Dalı Harekatı'na destek

Bitlis'te sivil toplum kuruluşlarından oluşturulan Medeniyet Platformu, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Afrin'de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na destek verdi.

Öğle namazının ardında Ulu Cami önünde toplanan sivil toplum kuruluşu temsilcileri, üyeleri ve vatandaşlar, sloganlar atarak terör örgütüne tepki gösterdi.

Burada Bitlis Medeniyet Platformu adına basın açıklamasını okuyan Memur-Sen Bitlis Temsilcisi Cabir Durak, askerlerin, vatanın bekası ve selameti için Afrin'de teröre karşı Zeytin Dalı Harekatı'nı gerçekleştirdiğini söyledi.

Operasyonun başlangıcından bugüne kadar "Düğüne gidiyoruz" diyen 31 yiğidi şehadete uğurladıklarını bildiren Durak, şunları kaydetti:

"Sulh ve adalet istiyoruz. Fakat emperyalizm bölgemizden kovulmadan, emperyal taşeronu kanlı terör örgütlerinin kökü kazınmadan bunun sağlanamayacağını da çok iyi biliyoruz. Türkiye terörle mücadele ediyor, emperyalizme karşı da onurlu bir savaş veriyor. Tam da bu yüzden Türkiye'nin Afrin'de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı'nı bütün benliğimizle destekliyor, cephede vuruşan askerlerimize de Allah yardımcınız olsun diyoruz. Milletin desteğini, ümmetin duasını alan devletimiz ve silahlı kuvvetlerimizin, şanlı ecdadın evlatları olmanın hakkını veren yiğitlerimizin terör örgütlerini yok edeceğine, emperyal akla diz çöktüreceğine de yürekten inanıyoruz."

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.