Bursa

Köyün dibine kadar gelince silahlarına sarıldılar!

09:24 11 Ağustos 2018 2 Yorum Var
Köyün dibine kadar gelince silahlarına sarıldılar!

Bursa’da köylüler tarlalarını talan eden domuzlara karşı silahla nöbet tutuyor. Köylüler domuzları vurmayıp, sadece havaya ateş ederek korkutuyor.

Bursa Büyükorhan’ın Sarnıç köyü sakinleri bugünlerde uyku uyuyamıyor. Köylüler tarlalarına ektikleri sebze ve meyvelerine domuzların dadanması üzerine sabahlara kadar silahla nöbet tutmaya başladı.

Uludağ yamaçlarında sürüler halinde gezen domuzlar, girdikleri tarlada hiçbir mahsul bırakmayıp, hepsini talan ediyor. Domuz sürülerinin ekili alanlarına zarar vermesinin önüne geçemeyen köylüler, son çare olarak, ellerine silah alıp köyün farklı yerlerinde gruplar halinde nöbet tutmaya başladı. 

Köylüler, ellerindeki silahlarla domuzlara hiçbir zarar vermeyip, sadece havaya ateş edip, kaçmalarını sağlıyor. Domuzların köyün dibine kadar gelmeye başlamasıyla köylülerin tedirginliği bir kat daha arttı. Köyün belli noktalarına ses çıkartan düzenekler kuran köylüler, “Büyük zarar ediyoruz. Sabahlara kadar nöbet tutarken uyku da uyuyamıyoruz. Ne yapacağımızı şaşırdık. Bizim gelirimiz bu ektiğimiz sebzeler. Bunların bir kısmını satıyor bir kısmını da saklayıp kışın tüketiyoruz. Bu işe bir çare bulunmasını istiyoruz” dediler. 

YORUMLAR

2 Yorum Var
  • Ilginç 6 ay önce Şikayet Et
    Ne zamana kadar korkutup kaçıracaksınız.365 gün devamlı havaya ateş mi edeceksiniz.mermilere yazık. Vurun gitsin.yada uzak yerlere devamlı yiyecek bırakın gelmesinler
    Cevapla
  • Yorumcu 6 ay önce Şikayet Et
    Köylülerin domuzları vurmamaları takdire değer bir davranış. Hepinizi alkışlıyorum. Doğanın dengesini bozmayalım. O domuzlar da tabiatın bir parçası ve diğer faydalı yırtıcıların besin kaynağı.
    Cevapla
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.