Bursa

AVM'ye terk edilen çocuğun annesi bulundu!

12:53 07 Ocak 2019 9 Yorum Var
AVM'ye terk edilen çocuğun annesi bulundu!

Bursa'da 3 yaşındaki oğlunu bir alışveriş merkezinin oyun parkına bırakıp kaçan anne polis ekiplerince bulundu. Otellerde kaldığı tespit edilen annenin Hamza'yı daha önce de terk ettiği, bir süre sonra çocuğu kaldığı yurttan tekrar aldığı ortaya çıktı.

Olay Osmangazi ilçesinde meydana geldi. Şehrin en işlek AVM'lerinden birinin oyun parkında, 3 yaşındaki bir çocuk, annesi gelmeyince ağlamaya başladı. Çocuğu fark eden güvenlik görevlileri etrafta anneyi aramaya başladı. O esnada bir kadın çocuğun annesinin kendisine numarasını verdiğini, "Oğlum ağlarsa beni arar mısınız" dediğini söyledi. Numarayı arayan güvenlik görevlileri, numaranın yanlış olduğunu fark etti. Uzun süre annenin gelmesini bekleyen güvenlik görevlileri polise haber verdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri küçük çocuğun üzerinde bir not buldu. Notta, "Kendime bakamıyorken bu çocuğun günahına girmek istemem. Böyle olmasını istemezdim, ama ilerde şartlar düzelirse çocuğumu yeniden alacağım. Çocuğun adı Hamza, annesi Gamzenur" yazıyordu. 

Notu bulan polis ekipleri minik Hamza'yı alıp Çocuk Şube Müdürlüğüne götürdü. Bir süre burada bekletilen Hamza daha sonra Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi. 

Olaydan sonra annenin bulunması için çok sayıda güvenlik kamerasını inceleyen ekipler anneyi bulmayı başardı. Daha evvel de minik oğlunu terk ettiği, çocuğun bir süre yurtta kaldığı öğrenildi. Annenin otellerde kaldığını ve isminin Gamzenur E. olduğunu tespit eden çocuk polisi, kadını gözaltına aldı. İfadesi alınan anne daha sonra savcılığa sevk edildi. Gamzenur E. savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. 

Annenin ifadesinde, çocuğuna bakmakta zorlandığını, kendisine dahi bakamadığını, çocuğunu daha önce de bıraktığını, fakat durumu düzelince oğlunu yeniden yanına aldığını söylediği öğrenildi. Oğlu için endişelendiğini, fakat tek çaresinin bu olduğunu söyleyen annenin durumu düzelince yeniden çocuğunu almak istediği ortaya çıktı. 
 

YORUMLAR

9 Yorum Var
 • Serpil 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu yavrum oyuncak mı bir bırakacak bir geri alacak...Geri alma durumu yok ise belki bir insan evladı çıkar da evlat edinir yavrucağızı.O çocuğun psikolojisi nereye kadar dayanacak bu vaziyetlere,resmen kepazelik.Eğer geri almayacaksa biz sahip çıkalım bu çocuğa.Aglamaktan gözümde yaş kalmadı:(((((
  Cevapla
 • Ayşe 1 yıl önce Şikayet Et
  Lütfen kuru ekmek ye de o çocuğu bırakma lütfen lütfen lütfen. Keşke tanıdık olsaydın elimden geldiği kadar yardım ederdim.
  Cevapla
 • Wan Minit... 1 yıl önce Şikayet Et
  bu çocuk uzaydanmı geldi? babası nerde bunun?
  Cevapla
 • mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  babası yokmu bu çocuğun? 5 dk lık zevkinizin uğruna bu çocuğa bu durumları yaşatmaya ne hakkınız var?
  Cevapla
 • aziz 1 yıl önce Şikayet Et
  belki babası öldü. çok çaresiz kaldılar. her şey olabilir hüküm sahibi Allah (CC) tır
 • Ramazan 1 yıl önce Şikayet Et
  Bırak zaten bakma devlet baksın belki iyi bir aile sahip çıkar senden bir cacık olmaz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
avm bırakıldı
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.