Bursa

Evin garajını kazarken buldu! Sırrı çözülemedi...

10:02 12 Haziran 2019 1 Yorum Var
Evin garajını kazarken buldu! Sırrı çözülemedi...

Bursa'da babası öldükten sonra kullanılmayan marangoz atölyesini oto yıkamaya çevirmeye karar veren genç adam, su giderlerini yapabilmek için kazdığı sırada 4 metre derinlikte lahite benzer taş görünce polise ihbarda bulundu. Polis ekipleri taşın sırrını çözemeyince Müzeler Müdürlüğü'ne ihbarda bulundu.

Olay, merkez Osmangazi ilçesi Yeşilova Mahallesi'nde yaşandı. Olay bir marangoz atölyesinde meydana geldi. 2 gün önce babasına ait marangoz atölyesini oto yıkama yapmak için harekete geçen Osman B. giderlere boru döşemek için kazı yaptığı sırada 4 metre derinlikteki tarihi taşa rastladı.

Bunun üzerine heyecanlanan ve korkan Osman B. 155 Polis İmdat Hattı'na ihbarda bulundu. Olay yerine çok sayıda ekip sevk edilirken atölyenin çevresi ekipler tarafından çember altına alındı.

İçeride inceleme yapan uzman ekipler, bir süre araştırma yaptı. Ancak polisler bir sonuca varamayınca Müzeler Müdürlüğü'ne ihbarda bulundu. Bunun üzerine olay yerine Müzeler Müdürlüğüne bağlı arkeologlar gönderildi. Atölyede bulunan taşın ne olduğunu belirlemek için ekipler titiz bir çalışma başlattı.

YORUMLAR

1 Yorum Var
  • deli 3 ay önce Şikayet Et
    düşüncem şudurkiiii ejderhası belki var ammma toprağın altında taş olması mucizedir toprağın altında taş turizmi yapalım bakandan beş lira bakmayandan 10 lira alalım
    Cevapla
ETİKETLER
Bursa Lahit
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.