Çanakkale

Hacca gitmek için biriktirdiği parayı kaptırdı

13:00 14 Mart 2018 5 Yorum Var
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı kaptırdı

Çanakkale'de, Güler Yüksel hacca gitmek için biriktirdiği 17 bin 280 lirayı telefonda kendisini 'polis' olarak tanıtan dolandırıcıya kaptırdı. Güler Yüksel, bir bankanın ATM'sinden yatırdığı paranın işlem fişlerini ise dolandırıcıların talimatı ile yaktı.

Bayramiç ilçesi Tepecik Mahallesi'nde yaşayan evli ve 1 çocuk annesi Güler Yüksel'i, 10 Mart Cumartesi günü arayan kişi, kendisini polis olarak tanıttı. Güler Yüksel'e kimliği ile dolandırıcılık yapıldığını ileri süren telefondaki kişi, kendisini bu işten kurtaracaklarını belirterek, para istedi. Korku içinde paniğe kapılan Güler Yüksel, dolandırıcılara inanarak parayı yatıracağını söyledi. Yüksel, hacca gitmek için biriktirdiği 17 bin 280 lirayı yanına alıp, telefondaki kişinin verdiği hesap numarası ile ilçe merkezinde bir bankanın ATM'sine geldi.

PARAYI GÖNDERMEK İÇİN TAKSİCİDEN YARDIM İSTEDİ

ATM'den para yatırmayı bilmeyen Yüksel, burada damadına para göndereceğini belirterek, taksici T.K.'den yardım istedi. Güler Yüksel, T. K. ile ATM'den yaptığı 6 farklı işlem ile 17 bin 280 TL'yi verilen hesap numarasına yatırdı. Güler, eve dönüş yolunda telefondaki kişinin talimatı ile işlem yaptığı fişleri yaktı. Daha sonra dolandırıldığı şüphesi ile polise başvuran Güler Yüksel'in dolandırıcıların kuzağına düştüğü belirlendi. Gözyaşlarına boğulan ve büyük üzüntü yaşayan Güler Yüksel, dolandırıcılara kaptırdığı parayı hacca gitmek için biriktirdiğini söyledi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

YORUMLAR

5 Yorum Var
 • Ufuk 9 ay önce Şikayet Et
  Allah sizin gibi dolandırıcıların belasını versin
  Cevapla
 • Merhaba 9 ay önce Şikayet Et
  Şu dolandırıcılar a şaşırma mak mümkün değil para olan yaşlı ları nasıl buluyor lar.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Tanıkdıktr tanidik 9 ay önce Şikayet Et
  Tanıdiktır tanikdık
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Türk 9 ay önce Şikayet Et
  Allah islah etsin
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Alaylı 9 ay önce Şikayet Et
  Ah be teyzem hiç mi duymadin bu dolandırıcıları
  Cevapla
ETİKETLER
Çanakkale HAC PARASI
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.