Çanakkale

İmamdan askıda çorap projesi!

09:15 16 Kasım 2018
İmamdan askıda çorap projesi!

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Yeşilyurt köyünde imamlık yapan Mustafa Yüksel, daha hijyenik bir cami için ‘askıda çorap’ projesi başlattı.

Çok sayıda kişinin camiyi ziyaret etmesi üzerine imam Mustafa Yüksel, ‘Camilerde ıslak ayakla halılara basmayın’, ‘Camiye çıplak ayak girmeyin, kirli çorapla girmeyin’ gibi ikaz yazıları asmasının yanında askıda çorap projesi başlattı. 

Mustafa Yüksel, cami girişinde bir kutunun içerisinde kullanılmamış siyah çorapları yerleştirerek, camiye gelen vatandaşlardan talep edenlere ücretsiz çorap hediye ediyor. Cami girişinde bulunan bir kutuya ‘Camiye çorapsız girmeyelim’ yazısını da asan imam Yüksel, camiye çıplak ayakla girmek isteyenlere de çorap veriyor. Cami imamının başlattığı projeye başta köy halkı olmak üzere özellikle köye gelen yerli turistlerden destek geliyor. 

Askıda çorap projesine cemaatin yanı sıra çevreden de destek geldiğini belirten İmam Mustafa Yüksel, “Köyümüze İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerden gelen misafirlerimiz bu uygulamayı beğenerek, camimize kargoyla çorap yolluyor. Biz de bu çorapları cemaatimize, köye gelen misafirlerimize hediye ediyoruz. Çorabı olmayan ve özellikle yaz aylarında turist olarak gelerek camimizi ziyaret eden vatandaşlarımıza çorap hediye ediyoruz. Bu projeyi biz cami cemaatimizle beraber planladık ve uygulamaya soktuk. Gelen güzel dilekler ve desteklerle de yüzümüz güldü. Biz de bu projeyi sürdürmeye devam ediyoruz” dedi. 

YORUMLAR

ETİKETLER
Çanakkale
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.