Çorum

Ortaokulda skandal iddia! Zaten ameliyatlıydı…

06:46 08 Aralık 2018 27 Yorum Var
Ortaokulda skandal iddia! Zaten ameliyatlıydı…

Çorum'da, ortaokul öğrencisi Ceyhun E.'nin sınıfta oturduğu sırayı değiştirmediği gerekçesiyle gönderildiği rehber öğretmen M.A. tarafından dövüldüğü öne sürüldü. Darp raporu alan çocuğun ailesi, polis merkezine giderek, öğretmenden şikayetçi oldu.

Olay, Bahçelievler Mahallesi'ndeki Yavruturna Ortaokulu'nda meydana geldi. Öğretmen, iddiaya göre, 7'nci sınıf öğrencisi Ceyhun E.'den sınıfta oturduğu sıradan kalkıp, kız öğrencinin yer aldığı sıraya oturmasını istedi. Bunun üzerine Ceyhun E., sırasını değiştirmek istemediğini söyleyerek, öğretmeninin talebini kabul etmedi. Öğretmen, sözünü dinlemediğini öne sürdüğü öğrencisi Ceyhun E.'yi yaşananlar üzerine rehber öğretmen M.A.'nın yanına gönderdi. Ceyhun E., rehber öğretmen ile görüşmesi sonrası ağlayarak, eve gitti. Ceyhun E., ailesine, rehber öğretmen tarafından başına ve vücudunun çeşitli yerlerine vurularak, dövüldüğünü söyledi. Aile fertleri, çocuklarından yaşananları dinledikten sonra hastaneden darp raporu alıp, gittiği polis merkezinde, rehber öğretmen M.A. hakkında şikayetçi oldu.

'KAFAMA VE VÜCUDUMUN ÇEŞİTLİ YERLERİNE VURDU'

Sınıfta yerini değiştirmek istediklerini ve bu teklifi kabul etmediği gerekçesiyle dövüldüğünü öne süren Ceyhun E., "Dersimize giren öğretmenim, benden sınıftaki yerimi değiştirerek, başka sırada kız arkadaşımızın oturduğu yere oturmamı istendi. Ben de gitmek istemediğimi söyledim. O öğretmenimiz beni rehber öğretmenime gönderdi. Rehber öğretmenim kafama ve vücudumun çeşitli yerlerine vurup, beni dövdü" dedi.

'OĞLUNDAN ŞİKAYETİMİZ VAR' DİYE ARAMIŞLAR

Polise gidip, şikayetçi olduklarını belirten anne Pembe E. de "Okuldan aradılar, gelmemi istediler. 'Oğlundan şikayetimiz var' dediler. Biraz zaman geçti; oğlum ağlayarak, eve geldi. 'Beni rehber öğretmenim darbetti' dedi. Baktım, başında şişlik var. Hemen buz tedavisi uyguladık sonra da karakola gidip şikayetçi oldum. Oğlum aynı öğretmenin birkaç gün önce de kendisine vurduğunu söylemişti. Oysa ben 'Öğretmen bir öğrencisine vurmaz' diyerek önemsememiştim" diye konuştu

'ZATEN AMELİYATLIYDI'

Bir süre önce oğlunun üzerine garaj kapısı düştüğünü de dile getiren Pembe E., "Benim oğlum zaten ameliyatlı, bir süre önce üzerine garaj kapısı düştü. Ağır yaralı olarak kurtulup, tedavi gördü" diyerek, oğlunun vücudundaki ameliyat izlerini gösterdi. 

Baba Ceyhan E. ise "Sonuna kadar şikayetçiyim. Bir öğretmen, öğrencisini asla dövemez" dedi.

İNCELEME BAŞLATILDI

Öte yandan iddialarla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce inceleme başlatıldığı ve müfettiş görevlendirileceği belirtildi. Rehber öğretmen M.A.'nın ise suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.

YORUMLAR

27 Yorum Var
 • Öğretmen 5 ay önce Şikayet Et
  Hiç uğraşmayacaksın doğruca tutanağını tutup disiplin ve davranış değerlendirme kuruluna vereceksin. Ondan sonra ailesi uğraşsın dursun.
  Cevapla
 • GÖKAN 5 ay önce Şikayet Et
  yalan öğretmen döme işi değil.ben öyle öğrenci gördümki üstünü başını yırtıp yüzünü gözünü çizip okulda öğretmen dövdü diye eve gidip okuldan kaçmak için bahane yarattığını itira eden öğreci gördüm hemde çok benim yeğenim yaptı memde ilkokul 1 sınıf ister inanın ister inanmayın.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • engin kılıç 5 ay önce Şikayet Et
  öğrenci ve öğretmen arasında ne geçti bilemeyiz ama bir öğretim görevlisi bunu yaptıysa yazık diyorum
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Öğretmen 5 ay önce Şikayet Et
  Çocuğunuzun hayrını görürsünüz inşallah.Bu yaptığınıza pişman olmazsınız bir gün inşallah.
  Cevapla
 • Zz12 5 ay önce Şikayet Et
  Zaten hep öğretmen suçludur çocuklar hep masum masum otururken öğretmenler döver
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Çorum dayak
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.