Denizli

Mezardan sesler geliyor iddiası!

08:02 12 Haziran 2019 6 Yorum Var
Mezardan sesler geliyor iddiası!

Denizli’de cadde üzerinde yol ortasında kalan mezar görenleri şaşırtıyor. Evliya olduğuna inanılan mezara iş makinelerinin bile dokunamadığı iddia edildi.

Pamukkale ilçesi Kınıklı Caddesi ile 667. Sokak’ın kesiştiği yerde yol ortasında bulunan mezar, görenleri şaşırtıyor. Sokakta yıllar öncesinde bir mezarlık bulunduğu, mezarlığın parka dönüştürüldüğü ancak yol ortasında kalan bu mezara dokunulmadığı iddia ediliyor. Yaklaşık 20 yıl önce yetkililer tarafından etrafı çevrilen mezar, yolun ortasında kavşak görevi görüyor. Belediye yetkilileri yol çalışmaları sırasında mezara dokunmazken, vatandaşlar ise mezara iş makinelerinin dokunamadığı efsanesine inanıyor.

Akşamları ses geliyor, köpekler başında uyuyor iddiası

Bazı vatandaşlar ise mezardan akşamları sesler geldiğini, köpeklerin zaman zaman mezarın yanına gelip havladığını ardından sabaha kadar mezarın yanı başında uyuduğunu söylüyor. Mahalle sakinleri, ne zaman yapıldığı belli olmayıp bir evliyanın olduğuna inandığı mezara sahip çıkıyor, başına gelip dua ediyor. Mezarın kime ait olduğu ve ne zaman yapıldığı ise gizemini koruyor.

“Mezarlık kalktı ama bu yatıra dokunamadılar”

Mezarın başında dua eden mahalle sakinlerinden Efsun Karaca, mezarda bir evliyanın yattığına inanıyor. Yan tarafta bulunan mezarlığın parka çevrildiğini ancak yol ortasındaki mezarın kaldırılamadığını belirten Karaca, “Mezarın bulunduğu yerin yan tarafındaki park daha önceden mezarlıktı. Mezarlığı kaldırdılar ama bu yatır burada kaldı, buna dokunamadılar. Kaldırmak istediler ama olmadı, sonrasında etrafını çevirdiler. Gelip geçerken dua ediyoruz” dedi.

YORUMLAR

6 Yorum Var
 • aysun 4 ay önce Şikayet Et
  aksaray da da var bir kaç yerde böyle kabirler
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • tunctunc 4 ay önce Şikayet Et
  Ayni hikaye tam tamina ankarada haci bayram camii yakinindaki yol cali$malari sirasinda bulunan bir mezar icinde söylendi..Yoda cali$an makineleri saga sola firlattmi$ ondan sonrada dokunamami$lar ve etrafini cevirmi$ler.Falg filong gibi.
  Cevapla
 • eyüp göksel 4 ay önce Şikayet Et
  Allah-u Teala hazretlerinin sevdiği kullardan biriymiş.Gizlemiş tir kendini. Günümüzde şehirlerden uzak, köylerde yaşayan kendini saklayan evliya mertebesinde kulların olduğunu tahmin ediyorum.
  Cevapla
 • isimsiz 4 ay önce Şikayet Et
  Yatan Evliya deprem geliyor diye uyarıyor. Köpekler de en emin yer diye çevresinden ayrılmaz.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • giresunlu99oo 4 ay önce Şikayet Et
  bunlar dogal seyler.giresun bulancak ilcesinde de boyle bir mezar var ve is makinalari dokunurken bozuldu..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
sesler geliyor
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.