ABD'den flaş Reina saldırısı açıklaması

CENTCOM, Reina saldırısını planlayanlardan DAEŞ terör örgütü mensubu Abdurrahman Özbeki'yi yapılan bir baskınla Suriye'de öldürdüklerini açıkladı.

 • GİRİŞ21.04.2017 19:29
 • GÜNCELLEME21.04.2017 20:07
ABD'den flaş Reina saldırısı açıklaması

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), İstanbul Ortaköy'deki eğlence mekanı Reina'ya yapılan saldırıyı planlayanlardan DEAŞ militanı Abdurrahman Özbeki’yi karadan yapılan bir baskınla Suriye’de öldürdüklerini duyurdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan CENTCOM Sözcüsü Albay John Thomas, Özbeki’nin DEAŞ lideri Ebubekir el-Bağdadi’ye yakın olduğunu, terör örgütünün dış saldırıları, yabancı savaşçı ve finans kaynaklarından sorumlu liderlerinden biri olduğunu söyledi.

Thomas şunları kaydetti:

"6 Nisan’da ABD kuvvetlerinin Suriye’de DEAŞ yöneticisi Abdurrahman Özbeki’nin öldürmek üzere yaptığı bir baskında Özbeki’nin öldürüldüğünü teyit ettik. Özbeki DEAŞ’ın sözde halifesi Ebubekir El Bağdadi’ye yakın isimlerden biriydi. DEAŞ’ın yabancı para ve savaşçı akışını yöneten liderlerden biriydi. DEAŞ’ın dış operasyonlarında da önemli rol oynayanlardan biriydi. Yılbaşı gecesinde 39 masum sivilin hayatını kaybettiği yüksek profilli İstanbul gece kulübü saldırısını planlamıştı.”

İstanbul Ortaköy'de bulunan eğlence mekanı Reina'ya yılbaşı gecesi bir saldırgan tarafından uzun namlulu silahla düzenlenen saldırıda 1 polis şehit olmuş, 25'i yabancı uyruklu 39 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırıda 65 kişi de yaralanmıştı. Saldırıyı DEAŞ üstlenmiş ve Özbek asıllı saldırgan Abdülgadir Masharipov saldırıdan 17 gün sonra İstanbul Esenyurt’ta yakalanmıştı.

KAYNAKAA

Yorumlar65

 • MEHMET 10 ay önce Şikayet Et
  yani diyorsunuz ki adamımızın çenesini kapattık
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • makif 10 ay önce Şikayet Et
  RENİA saldırısı bir ABD gizli servisi ve israil projesi olabilir ..!
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Hüseyin 10 ay önce Şikayet Et
  Ortada şahit bırakmamak için mi yaptınız?..
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Ersoy21 10 ay önce Şikayet Et
  Nedense ABD'nin söylediği hiçbir şeye inanmıyorum.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • SULTAN 10 ay önce Şikayet Et
  hem yetiştirin hem besleyin hemde öldürün size yakışır
  Cevapla Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat