Erdoğan'dan Barzani'ye uyarı: Elinizden gidebilir!

BM Genel Kurulu'nda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, IKBY'nin referandum kararıyla ilgili önemli uyarılar yaptı. Erdoğan, 'ellerindeki imkanlar da gidebilir' dedi.

 • GİRİŞ19.09.2017 21:55
 • GÜNCELLEME20.09.2017 10:34
Erdoğan'dan IKBY yönetimine çağrı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, IKBY'nin bağımsızlık referandumuyla ilgili uyarılarda bulundu.

Referandumun bölgede yeni çatışmalara zemin hazırlayacağının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin bu konudaki çok açık ve kararlı tavrını görmezden gelmek, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'ni elindeki imkanlardan da edecek bir sürecin önünü açabilir" dedi.

Erdoğan konuyla ilgili şöyle konuştu:

"YENİ ÇATIŞMALAR ORTAYA ÇIKARABİLİR"

Irak'ın da toprak bütünlüğü temelinde varılacak uzlaşmalara ve ortak gelecek inşa etme ideallerini hayata geçirmeye ihtiyacı vardır. Bağımsızlık talepleri gibi bölgede yeni krizler, çatışmalar ortaya çıkartabilecek adımlardan uzak durulması gerekiyor.

"ELLERİNDEKİ İMKANLAR DA ELDEN GİDEBİLİR"

Buradan Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'ni bu doğrultuda başlattığı girişimden vazgeçmeye davet ediyoruz. Türkiye'nin bu konudaki çok açık ve kararlı tavrını görmezden gelmek, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'ni elindeki imkanlardan da edecek bir sürecin önünü açabilir. Yeni çatışmaların fitilini ateşlemek yerine hep birlikte bölgede huzuru, barışı, güvenliği, istikrarı tesis için çalışmalıyız.

Etiketler

Yorumlar36

 • Zeki 6 ay önce Şikayet Et
  zamanında zalim esedi de çok uyardılar ancak dinlemedi ve milyonların kanına girdi şimdi de berzani yi uyarıyorlar inşallah aklı selim davranır ve hatadan döner
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • ali 6 ay önce Şikayet Et
  helal sana reıs senın gıbı cesyr konusan bır lder yoktur orada musul ve kerkuku almalıyız ankara antalasmasını soyleyıp ırakın toprak butunlugu bozulursa elkoyacagımızı da deseydın ıyıydı..
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Ciddiysen 6 ay önce Şikayet Et
  Dünya lideriysen Musul ve Kerkük'ü topraklarımıza katarsın.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • ottoman Fetih 6 ay önce Şikayet Et
  ingiltere başbakanını görünce şeytan görmüşüm zannediyorum:))
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • idam 6 ay önce Şikayet Et
  barzani nin abd israil rusya ve suudilerden aldıklarıyla yoluna devam edeceğini düşünüyorum. malesef türkiye olarak bu saydıklarımın tamamıyla baş etme gücümüz yok
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat