Akar Irak Genelkurmay Başkanı'yla görüştü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Irak Genelkurmay Başkanı Ganimi ile görüştü.

Akar Irak Genelkurmay Başkanı'yla görüştü
Akar Irak Genelkurmay Başkanı'yla görüştü
GİRİŞ 23.09.2017 18:52 GÜNCELLEME 23.09.2017 18:53
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın Irak Genelkurmay Başkanı Orgeneral Osman Ganimi ile görüşmesinde, IKBY'nin 25 Eylül'de düzenleyeceğini açıkladığı gayrimeşru referandum başta olmak üzere bölgenin güvenliği ve istikrarını tehdit eden gelişmelerin ele alındığı belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, Ganimi ve beraberindeki heyetin ziyaretine ilişkin açıklama yapıldı.

Ganimi ve beraberindeki heyetin, Orgeneral Akar'ın resmi davetlisi olarak temaslarda bulunmak üzere bugün Türkiye'ye geldiği belirtilen açıklamada, ziyaret kapsamında yapılan heyetler arası görüşmelerde ise IKBY'nin 25 Eylül'de düzenleyeceğini açıkladığı gayrimeşru referandum başta olmak üzere bölgenin güvenliği ve istikrarını tehdit eden gelişmelerin ele alındığı vurgulandı.

Bölgenin güvenliği ve istikrarının korunmasına yönelik işbirliği alanları ile hudut güvenliği kapsamında mevcut işbirliğinin etkin şekilde sürdürülmesi konularında da görüş alışverişinde bulunulduğu bildirilen açıklamada, ayrıca DEAŞ ve PKK başta olmak üzere tüm terör örgütleri ile ortak mücadele kararlılığı ve Irak'ın toprak bütünlüğü ile siyasi birliğinin muhafaza edilmesinin öneminin bir kez daha vurgulandığı kaydedildi.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • asa 11 ay önce Şikayet Et
    bundan bir yıl öncesine bakıyorum ırak hükümeti ile bizim hükümetimiz kanlı bıçakla medya yoluyla birbirlerine tehditler... bugün ırak genel kurmay başkanı türkiyede demek ki neymiş komşuyla iyi geçinmek lazım mış çünkü komşu komşunun külüne muhtaçtır.. tehdit bir olunca nasılda bir araya geldik.. şimdi sıra ABD yi ortadoğudan kovmak yeterki gücümüze güvenelim...
    Cevapla
  • ahmet 11 ay önce Şikayet Et
    iki tarafli bi mudahale olacak. bagdat yonetimi ile iran ingiltere turkiye ortak hareket ediyor. karsida barzani israil abd.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan: Taviz verilmeyecek
Ahmet Şık: Euro 2024'ü Türkiye'ye vermeyin!