Çılgına dönen YPG'den ilk açıklama!

TSK'nın İdlib'e girip Afrin yakınlarında bir noktada konuşlanmasıyla panikleyen YPG terör örgütünden ilk açıklama geldi.

 • GİRİŞ13.10.2017 18:10
 • GÜNCELLEME13.10.2017 18:10
Çılgına dönen YPG'den ilk açıklama!

Türkiye ile birlikte hareket eden Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) yetkililerinden Mustafa Sejari, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Astana anlaşması çerçevesinde bölgenin Rus ve rejim bombardımanından korunması, terör örgütü PKK’nın uzantısı YPG’nin gayri meşru toprak elde etmesinin engellenmesi için bölgede olduğunu belirtti.

Türk konvoyunun YPG'nin kontrolündeki Afrin ve muhalif kontrolündeki topraklara hakim olan Şeyh Barakat bölgesine ilerlediklerini kaydetti.

TERÖRİSTLERİN AKDENİZ HAYALLERİ SUYA DÜŞTÜ

Sejari, terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG’nin Akdeniz’e yönelik bir hücumunun önlenmesinin önemli olduğunu belirterek "Bugün ayrılıkçıların denize ulaşma, önce İdlib’e sonra Ciş el Şakur’a ve sahildeki dağlık bölgeye ulaşma hayalinin bir hayale dönüştüğünü söylebiliriz" dedi.

YPG'DEN İLK AÇIKLAMA

YPG teröristleri ise Türkiye’yi Afrin’e yönelik tehdit edici eylemlerde bulunmakla suçladı. Fransız haber ajansına (AFP) göre Twitter’dan açıklama yapan YPG, "Türkiye İdlib’te herhangi bir şeyin peşinde değil, ancak Afrin’e yönelik bir kuşatma, bölgede yeni bir savaşı ateşleyebilir" tehdidinde bulundu.

KAYNAKAJANSLAR

Etiketler

Yorumlar50

 • Mizah 5 ay önce Şikayet Et
  Tehditlerinizden çok korktuk. Etekleriniz hazır mı ? Kaçacak yerde yok. Tam kuşatma geliyor. Ne yapacaksınız şimdi ?
  Cevapla
 • ahmet 5 ay önce Şikayet Et
  ne korkuyorsunuz oglum. aganiz size onca silah vermedi mi
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • bulent 5 ay önce Şikayet Et
  şuan fazladan nefes alıyorsunuz
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • cemal 5 ay önce Şikayet Et
  Hala bunları konuşturanlar utansın!
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • keMALL Karabulut 5 ay önce Şikayet Et
  abd köpekleri. size o toprakları yedirmeyiz. ypg =pkk dır ve pkk kiralık ve ateist bir terörist gruptur. size yani abd ve israile 1 m2 toprak yoktur
  Cevapla Toplam 10 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat