Rıza Sarraf yalan söylediğini itiraf etti

ABD ile iş birliği yapıp tanık olan Rıza Sarraf, çarpaz sorgusunda "ABD'de hapisten çıkmak için en hızlı yol yalan söylemek" cümlesini kurduğunu belirtti.

 • GİRİŞ06.12.2017 00:54
 • GÜNCELLEME06.12.2017 01:27
Rıza Sarraf yalan söylediğini itiraf etti

Amerika'nın İran'a karşı uyguladığı ambargoyu delmek ve kara para aklamak suçundan tutuklanan ardından FBI ile iş birliği yaparak tanık olan Rıza Sarraf mahkemede ifade vermeye devam etti.

YALAN SÖYLEDİĞİNİ KABUL ETTTİ

Sarraf, savcının sorgulamasının ardından tutuklu sanık olan Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın avukatı tarafından sorgulandı.

 

Rıza Sarraf, bugün başlayan çapraz sorgusunda Atilla'nın avukatı Fleming'in Sarraf hapishanedeyken yaptığı telefon görüşmelerini tekrar dinletip bu ifadeleri kullanıp kullanmadığını sorması üzerine "Evet, (yalan söylemenin) ABD'de hapisten çıkmanın en hızlı yolu olduğunu söyledim." diyerek yalanlarını kabul etti.

Öte yandan Sarraf, FBI'ın kendisini nasıl yönlendirdiğini de açıkladı.

"SAVCILIK VE FBI İLE YAKLAŞIK 12 TOPLANTI YAPTIK"

Sarraf, kendisine sorulan "Sizinle işbirliği anlaşması yapmayı kabul etmeden önce ABD Savcılığı yetkilileri ve FBI ile kaç kez toplantı yaptınız?" sorusuna, "sayısını hatırlamıyorum" cevabını verdi. Toplantılar için "yaklaşık olarak 12 kez" diyen Sarraf, neredeyse her gün savcılık ve FBI ile görüştüğünü belirtti.

Mehmet Hakan Atilla'nın avukatı Fleming'in, Sarraf'ın FBI ile şema çizme provası yaptığını söylemesi üzerine, İranlı'dan "Evet, burada çizdiğim şemalar gibi savcılık için de bazı şemalar çizdim" şeklinde bir itiraf daha geldi.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar21

 • doğru söz 1 hafta önce Şikayet Et
  Ebru gündeşte derhal tutuklanmalıdır.
  Cevapla
 • UGUR 1 hafta önce Şikayet Et
  sonuç olarak rüşvet yok yani.zarrab irana parada çıkarmamış.iran zarrabın ortagını boşa astı.4 bakan rüşvet yememiş.bunlarımı anlamak lazım bu itiraflardan
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • erpinar 1 hafta önce Şikayet Et
  uğur, anlama düzeyin mi farklı; yoksa kripto fetöcü müsün?
  Toplam 1 beğeni
 • BOZKURT 1 hafta önce Şikayet Et
  nerenden anlamak istediğine bağlı Uğur. Türkiye suçlansın diyorsan anlama şeklin başka, Türkiye'ye oynanan oyunun çöktü diyorsan anlama şeklin başka. Gazeteleri gözün ile okuyup, görsel basını göz ve kulağınla takip ediyorsan ve hala rüşvetten bahsediyorsan diyecek laf bulunmaz sana. Sen ön yargılısın.
  Toplam 6 beğeni
 • Hasan doğru 1 hafta önce Şikayet Et
  Türk titre ve kendine gel. Halen dostunu, düşmanını ve haini ayırt edemiyorsan yazık sana.
  Cevapla
 • Hasancan 1 hafta önce Şikayet Et
  Bitti dağılın..
  Cevapla
 • Akdeniz 1 hafta önce Şikayet Et
  CHP liler çok üzülmüşlerdir. Zavallılar zaro ya bel bağlamışlar dı.
  Cevapla Toplam 19 beğeni
 • Yorumcu 1 hafta önce Şikayet Et
  gerçekten böylemi düşünüyorsun sen niye sevindin onu anlamadım adam verdiği rüşvetleri niye tutar olarak söylüyor nerde verdiğini nasıl verdiğini sallıyormu. Hayır buraya geliyorsunuz müslümanım yok şöyle inançlıyım diyorsunuz ama hiç biriniz varsa böyle birşey araştırılsın gerçekse cezası verilsin diyemiyorsunuz. ortakmısınız arkadaş siz körü körüne birşeye inanmak nedir ya.
  Toplam 5 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun